Dětský pokoj by měl plnit přání rodičů i sny dětí. Dobře navržený ušetří čas i starosti, říká Richtrová

Audioverze

Když Šárka Richtrová odešla z farmaceutické korporace na mateřskou dovolenou, nabízelo se, že po jejím skončení si otevře třeba vlastní lékárnu. Její kroky ale zamířily do úplně odlišného odvětví. Ve svém studiu Viabel navrhuje dětské pokoje, které umí růst společně s dětmi. „Dospělí mají pro sebe celý dům nebo byt, děti většinou jen jeden pokoj. Ten by měl být jejich zázemím, kde spí, sní, zvou si tam kamarády, učí se tam a dělají tam všechno. A pokud se ten jeden pokoj dobře nevymyslí a nezařídí, tak se tam to dítě nebude cítit dobře a nebude tam moci plnohodnotně fungovat,“ vysvětluje Richtrová v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Dětský pokoj by podle Richtrové měl umět s dítětem růst, jelikož potřeby malých dětí, školáků a dětí, u kterých začíná puberta, se značně liší. „Pokoj by měl hlavně odpovídat aktuálním potřebám dítěte. Malým dětem poskytnout více prostoru pro hry a rozvíjení fantazie, větším pak více prostoru na vzdělávání a rozvoj,“ říká Richtrová. „Mou filozofií je dělat pokoje, které splní přání rodičů i sny dětí a respektují při tom dětskou osobnost,“ dodává.

Jaký je rozdíl mezi pokojem pro děvčata a pokojem chlapeckým? Jak si poradit, když je dětský pokoj malý, aby i přesto plnil svůj účel a dítě v něm rádo trávilo čas? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital