Lepší nedokonalé něco než dokonalé nic. Pro podnikání je nejdůležitější odvaha, říká Ševčíková

Pochází z podnikatelské rodiny, dlouhé roky si ale Polina Ševčíková říkala, že sama podnikat nebude. Dnes má za sebou deset let fungování vlastního byznysu a posbírané zkušenosti předává dalším ženám, které chtějí v podnikání uspět. „Občas je první krok najít sebe sama a pak to předávat druhým. A hlavně mít odvahu. Často slýchám od žen, že si říkají, že až budou jako podnikatelky vydělávat, tak to bude super. Ale ono podnikání je o tom milovat to celé i s tím, co je náročné a čeho se bojíme,“ říká Ševčíková v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Podle Ševčíkové mnoho firem chybuje, když se snaží za každých okolností o maximální možnou dokonalost. „Myslím, že je vždy lepší nedokonalé něco než dokonalé nic. Kdyby firma měla zkrachovat na tom, že se pořád jen snaží vytvořit dokonalý brand a web, tak věřím, že je lepší cesta to celé budovat krůček po krůčku a růst udržitelně,“ radí Ševčíková ostatním podnikatelkám, kterým v rámci svých projektů pomáhá. „Slovo ‚nejde‘ by němělo v podnikání existovat. Nehledejme cesty, proč něco nejde. Řekněme si spíše, že když něco opravdu chceme, tak naopak najdeme cestu, jak toho dosáhnout,“ dodává.

Proč je podle Ševčíkové pro každou podnikatelku důležitá podpora partnera? A proč si ženy často samy brání ve vydělávání? Poslechněte si celou epizodu.

Školní bistra původně ani nebyl náš nápad, teď máme největší síť v republice, říká Benešová

sinfin.digital