Trh odložených plateb je v Česku v plenkách, ale má co nabídnout. Zájem je u zákazníků i obchodníků, říká Obrtáč

Zatoužili jste někdy po možnosti něco si koupit, ale platbu rozložit až na tři měsíce a neplatit nic navíc? Jednou ze společností, které se systémem odložených plateb zabývají, je švédská Klarna, která začala působit i v Česku. Jak v nové epizodě podcastu Podnikatelka vysvětluje její country managerka pro tuzemský trh Tereza Obrtáč, v našich podmínkách je spousta prostoru pro růst a rozvoj. „Zatímco v oblasti například doručování se toho udělalo za poslední roky docela dost, v oblasti odložených plateb máme ještě hodně práce před sebou. Klarna umožňuje zákazníkům nakupovat jednoduše, bez omezení a bezpečně, a zároveň partnerům-obchodníkům nabízí možnosti jak zvýšit prodeje a umožnit expanzi,“ říká Obrtáč.

Podle Obrtáč nabízí Klarna benefity jak koncovým zákazníkům, tak obchodníkům, kteří si čím dál více uvědomují, že možnost poskytnout zákazníkům odloženou platbu je oboustranně výhodná. „Vám jako zákazníkovi to dává možnost nejen flexibility, ale i záruku toho, že platby se provádí bezpečně, že vám zboží přijde, a pokud byste ho chtěli vrátit nebo přijde poškozené, tak se vám jednoduše vrátí peníze. I pro partnery-obchodníky je škála benefitů velká, přičemž tím hlavním je to, že my na sebe bereme riziko. Zákazník si platbu sice rozloží, ale obchodník dostane plnou částku najednou a nemusí dál nic řešit,“ vysvětluje Obrtáč.

Zákazník nikdy za rozložení platby neplatí, jediný, kdo odvádí poplatek za provedenou platbu přes systém, je obchodník, který má ale díky poskytování služby možnost expanze. „Na českém trhu jsme sice krátce, ale globální pokrytí za 17 let od založení společnosti ve Švédsku máme širší. Partnerům z Česka můžeme pomoci s expanzí do zahraničí, stejně jako zahraničním partnerům můžeme pomoci proniknout na český trh,“ uzavírá Obrtáč.

V čem se poskytování odložených plateb liší od bankovních produktů? A jaké další benefity systém Klarna zákazníkům nabízí, kromě vlastního odložení platby? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital