Jestli přijedou hvězdy? Nevím. Lidé z Ameriky mi píší, jestli jsme tu přežili a jestli u nás umírají lidé na ulicích, říká Kryštof Mucha

Vladimír Piskáček, Eva Hanáková

Filmový festival v Karlových Varech by po roční pauze opět měly zaplnit davy filmových fanoušků, sponzorů i filmových hvězd. Naočkovaných, otestovaných a natěšených na více 150 soutěžních i mimosoutěžních filmů. Zda mezi nimi budou i hvězdy ze zahraničí, není zatím jisté. Podle šéfa karlovarského festivalu Kryštofa Muchy má Česko kvůli nezvládnutí pandemie mezi lidmi ve světovém filmovém průmyslu otřesenou pověst. 

„Zatím jsme nemohli zvát herce do země, která je na úrovni Brazílie a její pověst není příliš dobrá. Best in covid se dostalo i do filmového světa. To je věc, která vás překvapí, protože oni málokdy vnímají, kde je Česká republika nebo Praha. Ale velmi rezonoval obsáhlý článek v amerických médiích, který rozebíral, jak je možné, že takto krásná malá země uprostřed Evropy mohla skončit tak špatně,” říká Mucha v podcastu Evy Hanákové a Vladimíra Piskáčka Welcome the Future. 

Proč je karlovarský festival jediným významným festivalem na světě, který se nepřipojil k výzvě progresivistů a neselektuje porotce a režiséry podle jejich pohlaví? 

Jak promění razantní nástup Netflixu a ostatních streamovacích služeb a telekomunikačních operátorů celý filmový průmysl?

Jaká je budoucnost multikin a proč by se jednosálová městská a obecní kina mohla stát významným kulturním stánkem?

Měla by umělá inteligence nahradit Oscary a doporučovat nám filmy místo porotců na festivalech a v soutěžích?  

Zamíří Ondříčkův a Muchův velkofilm Zátopek do klasické distribuce či na Netflix? 

Jak se stalo, že se filmový producent Harvey Weinstein – obviněný ze sexuálního obtěžování desítek žen – chytil do vlastní pasti a jak to souvisí s Milošem Formanem?

A jak je to s těmi slavnými „zahraničními novináři“, kteří vybírají filmy na Zlatých glóbech a proč žádný z nich není černoch? 

To je jen drobný výběr z témat, která s Kryštofem Muchou probírali v podcastu Welcome the Future Eva Hanáková a Vladimír Piskáček. 

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Proč je karlovarský festival jediným významným festivalem na světě, který se nepřipojil k výzvě progresivistů a neselektuje porotce a režiséry podle jejich pohlaví?
  • Jak promění razantní nástup Netflixu a ostatních streamovacích služeb celý filmový průmysl?
  • A jak se stalo, že se filmový producent Harvey Weinstein – obviněný ze sexuálního obtěžování desítek žen – chytil do vlastní pasti a jak to souvisí s Milošem Formanem?
sinfin.digital