Haly ve Vysočanech půjdou k zemi. Developer místo nich postaví tisícovku bytů za miliardy | info.cz

Články odjinud

Haly ve Vysočanech půjdou k zemi. Developer místo nich postaví tisícovku bytů za miliardy

Haly zkrachovalého podniku ČKD Praha DIZ v Praze 9 čeká demolice. Místo nich vznikne přes tisíc bytů.

Ještě letos může v Praze-Vysočanech začít vznikat rezidenční soubor s více než tisícovkou bytů. Pro miliardáře Milana Šrejbera a jeho developerskou společnost Pankrác to bude dosud největší stavitelský projekt.

Investice do projektu nazvaného Vivus Kolbenova převýší tři miliardy korun. „Určitě nebudeme stavět projekt najednou, ale rozdělíme ho do pěti až šesti etap,“ řekl na dotaz deníku E15 obchodní manažer developera Miroslav Ocelák.

Bytový areál vznikne místo chátrajícího areálu zbankrotovaného strojírenského podniku ČKD Praha DIZ. Tovární haly developer Pankrác zbourá. Podle demoličního výměru mají původní objekty zmizet do konce letošního roku. Dokončení projektu plánuje Šrejberova skupina na rok 2022. Kromě bytů bude menší část projektu vyčleněná pro retail a kanceláře. V areálu vznikne rovněž 720 podzemních parkovacích stání. 

Pokračujte ve čtení článku na webu E15 >>>

Ceny bytů neklesnou, Praha se nám trochu rozpadá pod rukama, říká Čižinský autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud