Hnutí Praha sobě chce sbírat podpisy během prezidentských voleb. Za vším stojí Praha 7 | info.cz

Články odjinud

Hnutí Praha sobě chce sbírat podpisy během prezidentských voleb. Za vším stojí Praha 7

Sdružení Praha Sobě bude při druhém kole prezidentských voleb znovu sbírat podpisy u volebních místností v Praze. Hnutí Praha Sobě chce kandidovat v komunálních volbách do pražského zastupitelstva, k čemuž musí sesbírat alespoň sedm procent z celkového počtu obyvatel hlavního města. To znamená téměř 100 tisíc podpisů. 

„Abychom koncem ledna překonali metu 30 tisíc podpisů, využijeme s více než stovkou našich členů a podporovatelů druhého kola prezidentských voleb a obsadíme s petičními stánky zhruba čtvrtinu všech volebních míst na území celého města," uvedl volební manažer iniciativy Pavel Zelenka.

Podpisovou akci zahájil loni v prosinci poslanec, koaliční pražský zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice). V novém sdružení se angažují i další členové vedení radnice sedmé městské části, a to radní Lenka Burgerová a Hana Třeštíková. Pokud ve volbách Praha Sobě uspěje, chce se zabývat způsobem fungováním samotného magistrátu, zaměří se na oblast dopravy, a to například na kvalitu a dostupnost MHD, či na investice do školství. Zaměřit se chtějí také na podobu ulic.

Čižinský na sebe upozornil před několika lety bojem proti stavbě obchodního centra v Praze 7 a referendem o stavbě radnice. Jeho hnutí následně v roce 2014 získalo v městské části 43,69 procenta hlasů a další strany porazilo s náskokem více než 30 procentních bodů.

V Praze nyní vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), jíž je Čižinský součástí. S hnutím Praha 7 Sobě vyhrál Čižinský volby v roce 2014 v Praze 7.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>> 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud