Články odjinud

Invalida vzbudil v pražském metru muže, ten ho obratem brutálně zbil. Poznáte útočníka na videu?

Policisté v Praze pátrají po agresorovi, který na stanici metra Zličín v srpnu fyzicky napadl invalidu. Rozzlobilo ho, že ho muž o holích na konečné zastávce vzbudil, a tak na něj surově zaútočil.Invalidovi na zemi uštědřil několik kopanců, nakonec ho zastavili ostatní cestující.

Muž s francouzskými holemi si v srpnu při vystupování na konečné stanici metra Zličín všiml cestujícího, který spal ve vagonu. V dobrém úmyslu se ho proto snažil probudit, což se mu krutě vymstilo. Z cestujícího se totiž vyklubal agresor, který muži začal nadávat a vyhrožovat mu. To však nebylo všechno.

„Probuzený ho zasypal sprostými nadávkami i výhrůžkami, že ho zbije, když už ho vzbudil,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Muž, který je v plném invalidním důchodu, se začal bránit svými holemi, čímž agresora akorát více rozčílil a ten ho srazil na zem. Vystrašený invalida se poté snažil doplazit pod lavičku, ve snaze ukrýt se.

„Agresor, bez ohledu na zdravotní stav napadeného, v útoku pokračoval a ležícího muže začal kopat do zad a dokonce ho několika údery pěstí zasáhl do hlavy. Zuřivec by v útoku zřejmě nadále pokračoval, kdyby nezasáhli cestující,“ doplnil Rybanský. Agresor chtěl následně po invalidovi ještě náhradu za ztracenou čepici a dokonce si chtěl vzít jako odškodnění jednu z jeho holí. V tom mu však zabránil jiný cestující.

Policii se dosud nepodařilo útočníka vypátrat, a tak prosí veřejnost o pomoc. Pokud tedy muže na záběrech bezpečnostní kamery poznáte, neváhejte se obrátit na policii prostřednictvím linky 158. Agresorovi hrozí za výtržnictví a ublížení na zdraví tři roky vězení.

Napadení v metru

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud