Advokátní službu prodáváme jako zážitek, říkají v CEE Attorneys a chystají expanzi do bývalé Jugoslávie

Jan Januš

Mezinárodní advokátní kancelář CEE Attorneys, která je řízena z Prahy, nově vstoupila do Chorvatska, odkud se chce vydat do dalších zemí bývalé Jugoslávie. Firma rovněž jedná o návratu do Polska, domlouvá se s jednou z největších tamních kanceláří. „CEE Attorneys je dnes v osmi zemích s více jak 100 právníky. Pokud by dopadlo Polsko, budeme v devíti zemích a právníků budeme mít více než jednou tolik,“ popisuje pro INFO.CZ šéf firemní expanze Zdeněk Tomíček.

„Chorvatsko je velmi zajímavou zemí, a to jak obchodně, tak kulturně. Dlouho jsme stáli o to, abychom se na tento trh dostali. Nakonec se nám to podařilo za využití kontaktů z mých předchozích působení v mezinárodních kancelářích v Praze a Londýně,“ říká pro INFO.CZ  advokát Zdeněk Tomíček, který má na starosti vedle expanze firmy také její byznys development. 

K CEE Attorneys se v Chorvatsku připojil již existující menší advokátní tým. „Během několika měsíců jednání jsme našli perfektní kompromis odrážející nejen vzájemná očekávání, ale také tvrdé podmínky chorvatské advokátní komory pro vstup mezinárodních kanceláří na tento trh. Naši přítomnost v Chorvatsku také vnímáme jak první krok v rámci plánované expanze CEE Attorneys do zemí bývalé Jugoslávie,“ odhaluje dále Tomíček.

Servus skončil jako partner v Eversheds. O společném byznysu jedná s headhunterem Bubeníkem

sinfin.digital