Advokátní službu prodáváme jako zážitek, říkají v CEE Attorneys a chystají expanzi do bývalé Jugoslávie

Mezinárodní advokátní kancelář CEE Attorneys, která je řízena z Prahy, nově vstoupila do Chorvatska, odkud se chce vydat do dalších zemí bývalé Jugoslávie. Firma rovněž jedná o návratu do Polska, domlouvá se s jednou z největších tamních kanceláří. „CEE Attorneys je dnes v osmi zemích s více jak 100 právníky. Pokud by dopadlo Polsko, budeme v devíti zemích a právníků budeme mít více než jednou tolik,“ popisuje pro INFO.CZ šéf firemní expanze Zdeněk Tomíček.

„Chorvatsko je velmi zajímavou zemí, a to jak obchodně, tak kulturně. Dlouho jsme stáli o to, abychom se na tento trh dostali. Nakonec se nám to podařilo za využití kontaktů z mých předchozích působení v mezinárodních kancelářích v Praze a Londýně,“ říká pro INFO.CZ  advokát Zdeněk Tomíček, který má na starosti vedle expanze firmy také její byznys development. 

K CEE Attorneys se v Chorvatsku připojil již existující menší advokátní tým. „Během několika měsíců jednání jsme našli perfektní kompromis odrážející nejen vzájemná očekávání, ale také tvrdé podmínky chorvatské advokátní komory pro vstup mezinárodních kanceláří na tento trh. Naši přítomnost v Chorvatsku také vnímáme jak první krok v rámci plánované expanze CEE Attorneys do zemí bývalé Jugoslávie,“ odhaluje dále Tomíček.

Servus skončil jako partner v Eversheds. O společném byznysu jedná s headhunterem Bubeníkem

Tím by ale rozšiřování firmy, která má nyní v osmi zemích zhruba 100 právníků, nemělo skončit, podle Tomíčka totiž probíhají intenzivní jednání s velkou polskou firmou, která má více než 100 právníků: „Návrat do Polska je absolutní prioritou. Nebudu zastírat, že se nás dočasný odchod z tohoto velkého trhu negativně dotkl. Plno našich klientů vyhledává CEE Attorneys právě proto, že umíme pokrýt i polský trh. V současné době jednáme s jednou z předních advokátních kanceláří v zemi. Zatím nemohu prozradit více, ale pokud by to vyšlo, byla by to senzace.“ 

Kancelář by se tak rychle mohla co do počtu lidí více než zdvojnásobit. „Nad tento rámec máme spolupracující kanceláře v Číně, Indii, Japonsku a nově v Dánsku. Jednáme ve Švýcarsku, Lucembursku a Švédsku. Se všemi jsme pravidelně v kontaktu, a to zejména v otázkách společného obchodního a marketingového postupu,“ říká dále Tomíček, který společně s bratislavským partnerem Michalem Martinákem jedná za mezinárodní centrálu kanceláře sídlící v Praze. Kancelář se naopak nechystá vstupovat na trhy západní Evropy, tam navazuje jiný typ partnerství.

CEE Attorneys razí nezvyklou marketingovou strategii - advokátní službu prodávat jako zážitek. „Trpíme idealistickou představou, že setkání s advokátem nemusí bolet. Jsem přesvědčen, že jednání můžete pro klienta vyhrát i bez arogance a mazlení si vlastního ega. Toto si bohužel plno kolegů neuvědomuje a kvůli tomu umí být advokacie pro klienty velmi nehostinná,“ říká Tomíček. „V drtivé většině případů nerozhoduje o spokojeném klientovi, který se k vám vrací, pěkně napsaná smlouva, ale právě ten servis kolem. Chceme, aby to klienty s námi bavilo. K dispozici jsme téměř non-stop a dávno víme, že klient má vždycky pravdu, což si mnoho advokátů nikdy nepřipustí. Když jsem začínal praxi, tak mě učili, že největším nepřítelem advokáta je jeho klient. Jsem přesvědčen o tom, že to není pravda a tento přístup je špatný a zpátečnický,“ dodává Tomíček.

Benešová začala s reformou justice. Sice beze změn zákonů, ale o to účinněji

SDÍLET
sinfin.digital