Servus skončil jako partner v Eversheds. O společném byznysu jedná s headhunterem Bubeníkem

Advokát Stanislav Servus opustil pozici partnera v mezinárodní advokátní kanceláři Eversheds Sutherland. Dál se chce primárně věnovat rodinným firmám a problematice nástupnictví. S Radkem Dudášem vytvořil pro tyto účely platformu Wardens Group, nový projekt chce spustit rovněž s headhuntery Janem Bubeníkem a Pavlem Lhotkou.

„Již delší dobu se věnuji intenzivně problematice předávání rodinných firem a správě rodinného bohatství, včetně tématu svěřenských fondů, přičemž do budoucna bych se chtěl věnovat primárně pouze této oblasti,“ popisuje pro INFO.CZ Stanislav Servus, proč se rozhodl odejít z pozice partnera kanceláře Eversheds Sutherland. 

„Chci také více volnosti proto, abych se mohl věnovat více svým nejbližším. Souvisí to i s tím, že jsem si nedávno prožil dosti náročnou osobní a zdravotní krizi a uvědomil jsem si, že bych se v další polovině svého života měl více věnovat oblastem, které mě naplňují nejvíce a mám z nich nejvíce radosti a zároveň mohu být užitečný i ostatním,“ dodává.

Finanční úřady kontrolují Pětadvacítku. Podnikatelé mohou vracet víc peněz, než dostali, varuje advokát Hlína

Servus svůj podíl v kanceláři prodal a advokacii se bude věnovat jako samostatný advokát. Pro firmou plánuje dál pracovat jen jako of counsel. „S Eversheds Sutherland chci spolupracovat pouze jako expert na oblast správy rodinných firem, ochranu rodinného bohatství a nástupnictví,“ plánuje.

Rovněž ale bude aktivní i mimo advokacii. „Pokud jde o projekt nástupnictví v rodinných firmách, měl jsem velké štěstí a potkal se s kolegou Radkem Dudášem, který je uznávaným expertem na řízení firem a restrukturalizace. Radek se této oblasti věnuje již více než 20 let a současně se i on posledních několik let věnuje tématu nástupnictví. Rozhodli jsme se spojit naše aktivity v oblasti nástupnictví do společného projektu a vytvořili jsme Wardens Group, jako specializovanou platformu právě pro účely předávání a správy rodinného bohatství,“ popisuje dále Servus. 

„V současné době dokončujeme jednání s panem Janem Bubeníkem a jeho kolegou Pavlem Lhotkou, které považuji za naše nejvýznamnější experty v oblasti práce s lidskými zdroji, což je pro téma nástupnictví zcela zásadní oblast. Máme ambici vytvořit unikátní projekt který bude poskytovat komplexní podporu úspěšným podnikatelským rodinám v otázkách nástupnictví a podporovat tyto rodiny všude tam, kde si to správa rodinného majetku bude vyžadovat. Věříme, že tento koncept zde prozatím nemá obdobu. Držte nám palce,“ usmívá se.

Squire Patton Boggs upravila kvůli koronakrizi ceny a nabírá lidi, kteří budou kralovat digitálu

SDÍLET
sinfin.digital