Arrows staví novou divizi specializovanou na insolvence, garantuje ji Jan Škripko

Jan Januš

17. 06. 2020 • 08:00
KORONAVIRUS V ADVOKACII | Největší česká síť regionálních advokátních kanceláří Arrows se hodlá, i vzhledem k aktuální situaci spojené s koronavirovou krizí, více věnovat insolvencím. Vytvořila tak rovněž novou a takto zaměřenou divizi, kterou garantuje nově příchozí insolvenční správce Jan Škripko. Zastřešuje ji partner kanceláře Vojtěch Sucharda. V obecnější rovině je dlouhodobou strategií Arrows předávat „informace z kanceláře k zákazníkovi“, nikoliv „zákazník pro informace do kanceláře“, popisuje v pokračování velké ankety INFO.CZ Koronavirus v advokacii další z partnerů firmy Jakub Dohnal.

 

Inspirovala vás současná krize k nějakým inovacím při poskytování služeb?

Ne. Arrows už dlouhodobě používá prostředky dálkové komunikace a celá nepříjemná situace je donutila používat už úplně všechny naše lidi. Jsme zvyklí pracovat na několika místech zároveň a tomu jsme už před lety museli přizpůsobit naše nástroje. Jsme naopak v situaci, kdy se snažíme omezit počet digitálních nástrojů a aplikací tak, aby se náš tým mohl více soustředit na práci. Máme vlastní informační portál, telekonference, bylo tedy poměrně snadné udržet kancelář v chodu. Strávili jsme nad tím ale s Pavlem Staňkem opravdu desítky hodin. Příjemné to opravdu nebylo a museli jsem chrlit jedno řešení za druhým. Můj první společník Lukáš Slanina on-line řešení prosazoval už před x lety. Díky mu za to.

Plánujete dále rozvíjet poskytování služeb prostřednictvím dálkové komunikace?

Pokud mám hovořit za sebe, tak určitě ano. Jako člověka, který doposud stál za prakticky celým marketingem Arrows, mne velice zaujaly webináře, kterým jsem dříve nepřikládal takovou váhu. Chceme se o klienty starat, a tak jim přinášíme dost kvalitního obsahu, aby byli na podmínky nové hospodářské krize lépe připraveni. Když jsem posílal v prosinci 2019 společníkům mé „vize Arrows 2020-2025“, psal jsem v nich o procesu „informace z kanceláře k zákazníkovi“, nikoli „zákazník pro informace do kanceláře“. Tohle budeme muset tedy ještě urychlit.

Přistoupíte, či jste již přistoupili, vzhledem k současným ekonomickým vyhlídkám k úpravě cen? Jakým způsobem?

Ne. My vidíme cestu spíše v zefektivňování mimoprávních procesů a tím pádem k nižší ceně výsledné právní služby. Lidi chceme naopak platit co nejlépe dovedeme. Právě proto, aby klientské věci řešili jako svoje vlastní. Vždy ale hledáme individuální řešení.

Dopadne současná krize nějak do vaší personální politiky?

Pouze tak, že se někteří právníci z transakcí budou více věnovat sporové agendě. Výrazně také posilujeme naši insolvenční specializací. Jsme pyšní na to, že naše řady rozšířil Jan Škripko. jakožto držitel první licence insolvenčního správce podle stávající právní úpravy insolvencí.

Do ankety se již zapojili: Robert Němec z PRK Partners, Jaroslav Havel z Havel & Partners, Jan Spáčil a Jan Kotous z Deloitte Legal, Dagmar Dubecká z Kocián Šolc Balaštík, Stanislav Dvořák z Eversheds Sutherland, Miloš Olík z Rowan LegalJiří Novák ml. z Brož & Sokol & Novák.

SDÍLET