Biden k sobě z advokacie přetáhl i manžela Harrisové. V Česku právníci zůstávají spíše ve stínu

Jan Januš

ADVOKÁTNÍ VÝBĚR JANA JANUŠE | Ke zvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi míří i manžel Kamaly Harrisové Doug Emhoff, opouští advokacii a kancelář DLA Piper. Nová administrativa tak bude plná špičkových právníků. Proč se něco takového nestává i u nás? I když je pravda, že právníci chod státu výrazně ovlivňují, spíše tak ale činí ze stínu nebo prostřednictvím žalob, které mohou formovat další státní regulaci. A co aktuálního si můžete o vztahu politika a právo přečíst? 

Americké prezidentské volby ovlivní i špičkovou mezinárodní advokacii. Manžel budoucí viceprezidentky Kamaly Harrisové Douglas C. Emhoff totiž odchází z pozice partnera jedné z nejvýznamnějších právních firem světa, DLA Piper, která má svou pobočku i v České republice. 

Jak uvedly Fox News, svou práci tento specialista na právo duševního vlastnictví či technologií a zkušený právní vyjednávač v mediálním, sportovním i zábavním byznysu opustil už během kampaně. Předchází tak možnému střetu zájmů, což je sympatické a třeba v českém prostředí spíše nezvyklé. Nyní předává své případy a připravuje se na nové úkoly při podpoře Bidenovy administrativy, uvádí DLA Piper u jeho webového profilu.

Tisícovka za nezákonnou vazbu je směšná. Stát by se měl nevinným omluvit a bez komplikací zaplatit, navrhuje Lukáš Trojan

sinfin.digital