Čeští advokáti pronikají dál na Balkán. bnt už v Rumunsku pracuje pro Bosch i Tchibo

Jan Januš

01. 04. 2020 • 15:06

Mezinárodní právní firma bnt attorneys in CEE nově vstoupila na rumunský trh, kde se spojila s advokáty Gilescu Valeanu & Partners. Její kanceláře v Bukurešti a Temešváru tak nesou rovněž značku bnt. „Rumunsko má za sebou téměř 10 let stabilního ekonomického rozvoje, považujeme ho za strategickou příležitost k expanzi, a proto jsme se rozhodli přizvat náš nový tým. Nové rumunské kanceláře umožní bnt posílit její růst na trhu právního poradenství v regionu střední a východní Evropy,“ uvedla řídící partnerka bnt attorneys in CEE Margareta Sovova. Další záměry na Balkánu přitom nedávno naznačil v rozhovoru pro INFO.CZ například i partner kancelář Kinstellar Kamil Blažek.

„bnt Rumunsko je se svým mezinárodním týmem 20 právníků a více než 20letou právnickou praxí jednou z nejrychleji se rozvíjejících advokátních kanceláří na rumunském právním trhu. Její profesionální odbornou úroveň oceňuje řada klientů a velkých značek jako například BSH (Bosch Siemens Hausgeräte), Novomatic nebo společnost Tchibo, jimž právní tým bnt Rumunsko poskytuje komplexní služby v oblasti obchodního práva,“ sdělila nyní rovněž bnt. V Rumunsku firmu vede Ovidiu Valeanu.

bnt, která patří v České republice ke středně velkým firmám, tak nyní působí v 10 zemích ve střední a východní Evropě. Právě v Česku je přitom bnt v rámci skupiny nejvýznamnější. „Česká pobočka je největší, nejsilnější obratem i počtem lidí,“ popisoval loni v rozhovoru pro INFO.CZ její partner Tomáš Běhounek.

Na podobném trhu působí z českých výrazných firem zejména kancelář Kinstellar. „Dlouhodobě se díváme, a nyní více intenzivně, na řadu jiných jurisdikcí. Ať již jde o další státy na Balkáně, ve střední Asii a na Blízkém východě,“ uvedl pak v nedávném rozhovoru pro INFO.CZ její partner Kamil Blažek.

Konkrétně o rumunském právním trhu pak mluvil rovněž v rozhovoru pro INFO.CZ šéf středoevropského regionu Deloitte Legal Jan Spáčil. Právě rumunská kancelář patří v tomto regionu podle něj spolu s českou a polskou v rámci značky k těm nejsilnějším a sehrává významnou roli v rámci právních inovací: „Naši rumunští kolegové se pak například dívají přímo dovnitř Deloitte Legal v Rumunsku a řeší, co by mohlo fungovat efektivněji a jinak, takový interní LMC projekt. Chystáme se na něj též.“ 

SDÍLET