Dřívější šéfprávník Sazky odešel z Eversheds, Pelikán působiště nemění. A advokáti opět radí v koronakrizi

Jan Januš

ADVOKÁTNÍ VÝBĚR JANA JANUŠE | Přesuny na advokátním trhu pokračují, zajímavý je například odchod dřívějšího šéfprávníka Sazky Radka Váni z Eversheds, kde nestrávil ani jeden rok, aby se vydal do Squire Patton Boggs. Ukázalo se také, kdo se pravděpodobně stane novým českým soudcem evropského Tribunálu a že Robert Pelikán to nejspíše nebude. A kvůli koronakrizi se obnovují bezplatné právní poradny, třeba ta Unie rodinných advokátů.

Určitou personální přestavbou právě prochází kancelář Eversheds Sutherland. Jak jsme zjistili, firmu poměrně v tichosti opustil dřívější šéfprávník Sazky Radek Váňa, který nyní působí jako of counsel ve Squire Patton Boggs. Už dříve jsme psali, že se z firmy postupně stahuje její dřívější výrazný menšinový spolumajitel Stanislav Servus.

Kancelář ale tento týden ohlásila jiné personálie: na partnerku povýšila šéfku nemovitostní praxe Dominiku Veselou a vedoucí advokátkou se stala Petra Kratochvílová. Ta se podle kanceláře „podílela na mnohých významných případech, zahrnujících např. jednu z nejvýznamnějších transakcí v automotive letošního roku, a to prodej společnosti Strojmetal, či poradenství pro EGAP při přípravě a vyjednávání smluvní dokumentace pro záchranný program Covid+.“

Eversheds získala šéfprávníka Sazky Radka Váňu. Řeší pro ni brexit i rusky mluvící klientelu

sinfin.digital