Havel & Partners hlásí posily z velké advokacie a justice. Víme, o koho jde

Jan Januš

Advokátní jednička českého trhu Havel & Partners částečně obměňuje své právnické osazenstvo. Nově tak do ní tak nastoupili Jan Králíček, dřívější advokát další velké firmy na trhu, Dentons, a Vojtěch Šváb, který asistoval na Krajském soudu v Plzni a následně na Vrchním soudu v Praze. Jak pro INFO.CZ uvedl v tuto chvíli exkluzivně řídící partner kanceláře Jaroslav Havel, oba působí v nově vytvořeném týmu pro financování, restrukturalizace a insolvence: „Spolu s našimi odborníky budou pomáhat věřitelům a dlužníkům v rámci právního a daňového poradenství, ale budou také hledat alternativní obchodní řešení včetně jejich následné komplexní realizace.“

„Aktuální vývoj ekonomiky, který se po první vlně COVID-19 potýká s desetiprocentním poklesem, s sebou bohužel přináší finanční problémy a zadlužení mnoha společností. Očekáváme nárůst firemních insolvencí a restrukturalizací a podle předpokladů bude tento trend pokračovat také během celého následujícího roku 2021. V reakci na současný stav a ve snaze pomoci našim klientům v této obtížné situaci vzniká pod heslem ‚Financování od A do Z‘ úzce spolupracující tým 20 zkušených právníků včetně 5 partnerů kanceláře,“ popisuje úvahy provázející vznik nového týmu Jaroslav Havel.

Tato právnická skupina, která i po vzoru zahraničních advokátních kanceláří propojuje právě financování, restrukturalizace a insolvence, je unikání rovněž v tom, kolik v ní působí partnerů – přímo Jaroslav Havel, Marek Vojáček, Jan Topinka, Filip Čabart a Dušan Sedláček. „Naším cílem je mít jeden úzce spolupracující tým, který dokáže komplexně řešit všechny fáze financování – tedy od vlastního poskytnutí úvěru, přes řešení problémů se splácením, případnou restrukturalizaci dluhu, až po insolvenční konce. Financování a restrukturalizace chápeme v souvislostech a jako jednotnou komplexní disciplínu s cílem vytvořit pro klienty obchodně a rizikově nejefektivnější řešení,“ říkal o týmu už dříve Jaroslav Havel. 

Děti se advokátů ptají hlavně na sex a šíření porna. Do Právního desatera by měl ale nahlédnout každý

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital