KroupaHelán má nové lidi na cirkulární ekonomiku. Posily hlásí i EY či White & Case

Jan Januš

Advokátní kancelář KroupaHelán plánuje výraznou aktivitu v oblasti cirkulární ekonomiky, odpadového hospodářství a veřejných investic. „Chceme podpořit chytrý restart ekonomiky právním poradenstvím projektům postaveným na principu udržitelnosti. Proto posilujeme tým a pouštíme se do projektů, jako je iniciativa Změna k lepšímu, kterou jsme založili s ostatními podnikateli, kteří vidí budoucnost v investicích do chytrých inovací,“ popisuje exkluzivně pro INFO.CZ partner kanceláře Pavel Kroupa. Zajímavé příchody nových právníků oznámily v posledních týdnech také EY či White & Case, jinak se na trhu podle oficiálních zpráv zejména povyšuje. Podle kuloárních informací ale v souvislosti s koronakrizí někteří právníci o práci naopak přišli, výhledově tak patrně lze očekávat další vlnu nástupů.

„Do našeho týmu jsme v červnu přivítali Žanetu Kozubíkovou, která k nám přišla z Deloitte Legal, kde se věnovala cirkulární ekonomice a odpadovému hospodářství. Zkušenosti má i s hospodářskou soutěží nebo veřejným zadáváním. Skvěle tak doplní advokáta Maroše Sováka, který se dlouhodobě veřejným investicím věnuje a má zkušenosti z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a z ministerstva zemědělství. S Green Dealem (unijní plán přechodu k udržitelné ekonomice - pozn. redakce) nám pomůže praktikantka Aneta Boudová, která o něm píše diplomovou práci,“ odhaluje pro INFO.CZ poslední personální novinky kanceláře KroupaHelán Pavel Kroupa.

„Zároveň jsme v minulém roce navázali úzkou spolupráci s INCIEN – Institutem cirkulární ekonomiky vedeným Soňou Jonášovou. Intenzivně pracujeme na příkladech dobré praxe v oblasti cirkulárního zadávání veřejných zakázek, které budeme společně prezentovat na zářijové konferenci Odpad zdrojem. Spolupráci jsme dále navázali s Vojtěchem Vomáčkou z Masarykovy univerzity, který je autorem desítek publikací z oblasti práva životního prostředí. Zároveň se podílí na školení soudců a státních zástupců z různých členských států a je členem expertní skupiny Evropské komise pro přístup veřejnosti k soudní ochraně,“ dodává Kroupa: „Jsme přesvědčení, že jako právníci můžeme a zároveň i musíme přiložit ruku k dílu, aby společnost dosáhla lepší, férové budoucnosti. Proto se vydáváme novou, a ještě udržitelnější cestou.“

Chci propojit byznys a umění, na Telegraph jsem si půjčil desítky milionů, říká Robert Runták

sinfin.digital