Výsledky Právnické firmy roku 2020 překvapily. Kdo triumfoval a kdo naopak zůstal mimo?

Právnickou firmou roku 2020 je Havel & Partners, a to jako vítěz kategorie domácí advokátní kancelář i co do počtu dalších ocenění. Havel & Partners se do čela žebříčku vyhlašovaného společností epravo.cz vrací po roční pauze. Loni firmu z tohoto místa sesadila PRK Partners, která letos získala cenu za Právo obchodních společností. Mezinárodní kanceláří roku je pak stejně jako v loňském roce Dentons Europe CS, která triumfovala ještě v kategorii Bankovnictví a finance.

Havel & Partners si odnáší rovněž ceny v kategoriích Právo hospodářské soutěže a Fúze a akvizice a taktéž trofej za nejlepší klientské služby. Co do počtu ocenění je tak letos nejúspěšnější. Na více než jednu sektorovou cenu dosáhla už jen kancelář Rowan Legal. Ta zvítězila v Právu informačních technologií a Energetice a energetických projektech. 

Prvenství alespoň v jedné z celkem 18 oborových kategorií si rozdělilo 16 kanceláří. Další dvě  společnosti pak byly oceněny jako Regionální právnická firma roku (Jelínek & Partneři) a jako Česká firma na mezinárodních trzích (DBK Partners). 

Samostatní advokáti přicházejí o klienty, ti jdou k menším a středním firmám, říká Miroslav Chochola

Zajímavé je ocenění pro kancelář Pokorný, Wagner & partneři za Řešení sporů a arbitráže, která tímto krokem tak trochu vystupuje ze svého dosavadního „stínu“. Řada velkých právních firem naopak v letošním žebříčku nefiguruje, vůbec se totiž do něj nezapojila. Jde například o White & Case, Skils Karla Muzikáře, Kocián Šolc Balaštík či KPMG Legal. Již tradičně se soutěže neúčastní ani BBH, dvorní kancelář skupiny PPF. 

Překvapivé například je, že v tradiční a obvykle velmi silné kategorii Pracovní právo za sebou nechala mnohé z větších hráčů kancelář Řanda Havel Legal. Výrazněji se po čase prosadila rovněž kancelář Deloitte Legal, a to ve Firemní compliance.

Některé kategorie mají své stálice, například cenu za Trestní právo si tak tradičně odnáší Brož & Sokol Novák, za Restrukturalizace a insolvence Žižlavský a Daňové právo Rödl & Partner. 

Veřejné zakázky se po čase vrací k MT Legal. Cenu za Logistiku a dopravní stavby, která se loni udělovala poprvé, obhájila kancelář Hartmann Jelínek, Fráňa a partneři. 

Clifford Chance zvítězila v Developerských a nemovitostních projektech. Ocenění za Kapitálové trhy získala Glatzová & Co., za Komunikace a média Pierstone a za Duševní vlastnictví Čermák a spol.

Schillerová se spojila s Bradáčovou, zaštiťují nový žebříček. A Právnickou firmu roku provázejí komplikace

Jako Pro bono/ CSR byl oceněn netradičně projekt UNIque Law, na kterém se spojily tři kanceláře: Rowan Legal, tdpA a PRK Partners. Dosud cenu dostávala kancelář Císař, Češka, Smutný.

Letošní vyhlášení Právnické firmy roku proběhlo kvůli koronavirové pandemii ve značně omezeném aranžmá, zatím byly výsledky oznámeny pouze elektronickou cestou, kompletně jsou dostupné na webu epravo.cz.

SDÍLET
sinfin.digital