Výsledky Právnické firmy roku 2020 překvapily. Kdo triumfoval a kdo naopak zůstal mimo?

Jan Januš

Právnickou firmou roku 2020 je Havel & Partners, a to jako vítěz kategorie domácí advokátní kancelář i co do počtu dalších ocenění. Havel & Partners se do čela žebříčku vyhlašovaného společností epravo.cz vrací po roční pauze. Loni firmu z tohoto místa sesadila PRK Partners, která letos získala cenu za Právo obchodních společností. Mezinárodní kanceláří roku je pak stejně jako v loňském roce Dentons Europe CS, která triumfovala ještě v kategorii Bankovnictví a finance.

Havel & Partners si odnáší rovněž ceny v kategoriích Právo hospodářské soutěže a Fúze a akvizice a taktéž trofej za nejlepší klientské služby. Co do počtu ocenění je tak letos nejúspěšnější. Na více než jednu sektorovou cenu dosáhla už jen kancelář Rowan Legal. Ta zvítězila v Právu informačních technologií a Energetice a energetických projektech. 

Prvenství alespoň v jedné z celkem 18 oborových kategorií si rozdělilo 16 kanceláří. Další dvě  společnosti pak byly oceněny jako Regionální právnická firma roku (Jelínek & Partneři) a jako Česká firma na mezinárodních trzích (DBK Partners). 

Samostatní advokáti přicházejí o klienty, ti jdou k menším a středním firmám, říká Miroslav Chochola

sinfin.digital