Teď obnovím ovocný sad po pradědovi, plánuje advokát Ondřej Trubač

Jan Januš

S majitelem Schody Home Bar a známým advokátem Ondřejem Trubačem o tom, jaké to je mít v časech covidové krize podnik na Zámeckých schodech pod Pražským hradem. Celý rozhovor, z něhož je tato ukázka, najdete v listopadovém čísle Magazínu I. V běžném prodeji ho neseženete, předplatit si ho můžete tady.

Proč si vlastně úspěšný advokát založí bar? A proč konkrétně podnik typu Schody Home Bar?

Já jsem byl už od mlada celkem podnikavý. Ještě před maturitou jsem třeba se svým strýcem dovezl z Japonka kontejner skútrů. Své podnikatelské nadšení jsem pak trochu utlumil a věnoval se studiu, ale právě tím, že jsem tíhl k podnikání, jsem se i v rámci právní praxe následně zaměřil na daňové právo, u něhož mi přišlo, že s podnikáním hodně souvisí. Současně jsem poměrně společenský člověk, takže když se naskytla příležitost otevřít si vlastní bar a koncipovat ho jako místo setkávání místních a turistů, neváhal jsem a bral jsem to jako další podnikatelskou výzvu.

Jak se vám daří zvládat letošní rok?

Na letošní sezonu jsem se těšil, protože jsem měl spoustu nových nápadů, ale člověk míní a covid mění. I když musí být aktuálně opět zavřeno – a v případě barů ani koktejlové okno nic neřeší, protože je zakázána i konzumace alkoholu na veřejnosti –, tak neházím flintu do žita a momentálně promýšlím úpravu konceptu na dobu pocovidovou.

Schody Home Bar je na Zámeckých schodech pod Pražským hradem. Zvládnete to, i když se rychle neobnoví turistický ruch?

Vždy jsem se chtěl zaměřit spíš na místní, a jakmile to situace dovolí, rádi bychom nabídku rozšířili o pořádání firemních a soukromých akcí pro 10 až 12 lidí. Je vlastně štěstí, že bar je poměrně malý, takže je možné si ho pronajmout jen pro sebe a nepotkat se s jinými lidmi. Myslím, že po skončení aktuálních opatření bude poptávka po podnicích, které nabídnou takové bezpečné útočiště, třeba pro oslavu narozenin, rozlučku se svobodou nebo pro setkání malých týmů.

Celý rozhovor, z něhož je tato ukázka, najdete v listopadovém čísle Magazínu I. V běžném prodeji ho neseženete, předplatit si ho můžete tady. 

sinfin.digital