Toman a Devátý nabírají právníky, koronakrize jim přinesla nový nával práce

Jan Januš

29. 06. 2020 • 08:30
KORONAVIRUS V ADVOKACII | Advokátní kancelář Toman, Devátý & Partneři má vzhledem ke koronavirové pandemii více práce než dříve, nabírá tak nové právníky. „Ceny našich právních služeb upravovat neplánujeme. Firmám, které chtějí dlouhodobě levnější právní služby nabízíme službu Kvalitní firemní právník, která je výhodnou alternativu k firemním právníkům,“ říká v dalším pokračování ankety INFO.CZ Koronavirus v advokacii řídící partner kanceláře Petr Toman.

Inspirovala vás současná krize k nějakým inovacím při poskytování služeb?

S nadsázkou bychom mohli říct, že jsme se na krizi připravovali delší dobu. Již minulý rok jsme začali nabízet právní služby online a byli tak připraveni pracovat s klienty na dálku. Záhy po vyhlášení nouzového stavu jsme otevřeli Koroporadnu a dálkově poskytovali bezplatné právní služby osobám postiženým koronavirovou pandemii. Současně jsme také zavedli službu náhrada škody: covid 19, na kterou jsme vyčlenili specializovaný tým advokátů a daňových poradců.

Plánujete dále rozvíjet poskytování služeb prostřednictvím dálkové komunikace? Jakým způsobem?

Úspěšně jsme přes dva měsíce na dálku poskytovali právní služby většině našich klientům, rozvoj tak prozatím vidím zejména v zefektivnění našich stávajících služeb. Advokacie však je a vždy bude o kvalitním osobním přístupu, a ať mají online právní služby významnou roli a je nutné je stále inovovat, kvalitní osobní přístup nikdy nenahradí.

Jestli však krize něco potvrdila, je to významná role médii v oblasti právních služeb. Vždyť v krizové době byla právě média jediným zdrojem právních informací. Začali jsme proto spolupracovat s PR specialistou, který školí naše advokáty, jak efektivně s médii spolupracovat.

Přistoupíte, či jste již přistoupili, vzhledem k současným ​ekonomickým vyhlídkám k úpravě cen? Jakým způsobem?

Ceny našich právních služeb upravovat neplánujeme. Firmám, které chtějí dlouhodobě levnější právní služby nabízíme službu Kvalitní firemní právník, která je výhodnou alternativu k firemním právníkům. S touto službou jsem se inspiroval v zahraničí a v současnosti ji využívá řada našich klientů.

Dopadne současná krize nějak do vaší personální politiky?​​​​

Ano dopadla, ale opačně, než bych čekal. Po dvou klidných měsících se na nás navalilo tolik práce, že v současnosti hledáme nové posily. Jsem za to opravdu rád.

Další příspěvky do ankety Koronavirus v advokacii najdete zde.

SDÍLET