Prezident je popleta, legitimitu příkazům dává jen strach a ze slovenské očisty se stala msta a bezpráví, glosuje Václav Vlk

Václav Vlk

GLOSÁŘ VÁCLAVA VLKA | Nový rok je tady! S trvající negací lidských a ústavních práv, na základě zákazů přijatých svévolně a neodůvodněně. Bude se o tom pořád psát, bude se to rozebírat, já k tomu svoje řekl, tak jen připomínám. Legitimitu příkazům, které nás obklopují, dává jen náš strach. To, že jsou přijímány cestou „účel světí prostředky“, nás bude stát v budoucnu vysokou cenu. Naši svobodu. No ale pryč od strašení k světlým zítřkům.

Nejvyšší správní soud, v očích zejména aktivistické veřejnosti bašta obrany našich práv, rozhodoval o povinnosti poskytnout informace o působení a odměnách rozvědčice R. K. v Českých drahách. Tedy česky: Za co bere prachy od státu z našich daní? No a tvrdě jim vyčinil. Jak obcházejí zákon! Úplně nepřípustně! V Českých drahách z toho musejí být úplně nešťastní a sebekriticky spáchat skoro seppuku nebo tak něco. Jen škoda že se to táhne už šest let a České dráhy ty informace pořád nikomu nedaly.  

Ono to pak na první pohled vypadá, že je rozsudek jako cár papíru. Teď by se uvědoměle aktivní občan mohl velmi rozhněvat na ty ošklivé chobotnice jednoho hnutí, co tak zastírají pravdu. Tak jen než se úplně pohněvá, tak ty chobotnice s chapadly s nápisy „Neřeknu!“ a „Co je ti do toho?“ sídlí třeba i v České televizi. Ta také některé informace nevydává a nevydává a nevydává, a… tak je to s každým úřadem. Mám malý námět pro Vrchní státní zastupitelství v Praze a Olomouci. Co takhle za to někoho stíhat? Že si dělají z lidí legraci a neposkytují informace. Nejsou na to potřeba odposlechy, nasazení specializovaných policejních jednotek a přísahám, že i zatčení by se tam dalo realizovat. Aha, není to závažné… Tak nic.

Právní rizika kvůli koronaviru ještě porostou, trendem roku 2021 budou certifikace, říká Moroz

sinfin.digital