Lékaře bychom měli více zavírat a soudce více kádrovat, glosuje Václav Vlk

Václav Vlk

GLOSÁŘ VÁCLAVA VLKA | Zasloužíme si dobré zprávy. V době, kdy má hlavní slovo strach z nemoci, mohou přijít i z vězení. David Rath bude léčit, dožaduje se toho u Vězeňské služby, a Petr Kott už dokonce léčí. Vězeňská služba nám bohužel sdělila, že lékařů je v řadách vězňů nedostatek, pouhých devět a ona jich potřebuje jen pro své potřeby 35. Je to, opravdu, velmi chvályhodné, že mohou léčit, a vykonávat praktickou práci. Je to dobré pro ně profesně a dobré i pro stát. Jen se tak vtírá otázka, co jejich podmíněné propuštění? Bude v zájmu kolektivu? Nestálo by za to stíhat více lékařů?

Aktuálně podle zdravotnické situace – ono by to šlo dělit i na dentisty, internisty etc. Protože se vždycky něco najde, zejména ve výkazech pro pojišťovny – tak to by bylo to řešení pro věznice. No nebylo, ale dávám státnímu zastupitelství ke zvážení. Mimochodem Petr Kott mě ošetřoval před lety náhodou na ambulanci na Bulovce a byl profesionální i příjemný.

Dobré zprávy o rozmetávání korupce na Slovensku plní i náš veřejný prostor. Jako v každé revoluci či boji za veřejné blaho už začínají vystrkovat růžky nepěkné věci. Nepěkné věci o smýšlení lidu. 

Šéfredaktor deníku Štandard hřímá v českém tisku: Národ s němým úžasem sleduje, jak včera bezúhonným, dnes obviněným nasazují před televizními kamerami pouta... Největší naděje dnes spočívá v tom, že několika obviněným povolí nervy a v obavách z délky trestu budou vypovídat proti ostatním... zpívá i dnes už bývalá soudkyně a posléze státní tajemnice na ministerstvu spravedlnosti... Netřeba lámat si hlavu nad námitkami, že ne všechna obvinění se potvrdí. Přiznání je už dnes tolik, že úspěch to bude i tak... Parlamentem prošla novela ústavy, která umožní tvrdé majetkové prověrky soudců a jejich rodin.

Roman Fiala končí jako místopředseda Nejvyššího soudu. Dál budu soudit a taky budu mít víc času na psaní, řekl Magazínu I

sinfin.digital