Pět právních úkolů pro rok 2021: Potřebujeme nové antipandemické, krizové, volební, dluhové a procesní právo. Chystané novely nás nevytrhnou

Karel Havlíček

KOMENTÁŘ KARLA HAVLÍČKA | Vy, kdo čtete mé komentáře, vítejte v dalším roce! Pokud mi na tomto portálu zůstane páteční prostor, sejdeme se tu znovu v této konjunkci – pátek a Nový rok k tomu – až 1. ledna 2027. Covid-19 bude dávno zapomenut, neboť celé lidstvo již bude globálně provakcinováno, promořeno a proimunizováno. Skeptik by dodal – a bude bojovat s covidem-34 nebo tak nějak. Realista by namítl, že s covidem to už budeme setsakra dobře umět. Pesimista by doplnil, že ovšem vždy bude s čím bojovat, a katastrofista by hned jmenoval blackout, kybercovid, sucho, záplavy, krizi z nadvýroby, krizi z nevýroby, oteplování, terorismus, strach a zášť nebo pandemii infantility lidstva. 

Ale optimista by uzavřel, že si se vším poradíme, a superoptimista snad i to, že pravda a láska nakonec zvítězí. Spíš se ovšem nejoblíbenější reality show stane očkování prezidentů a premiérů. Jenže je teprve 1. ledna 2021 a my se všichni (nebo alespoň většinově) těšíme, že ten nový rok bude lepší než loňský, mileniálně dvacátý, který se vskutku příliš nevycajchnoval.

Velké zákony roku 2020 chyběly. Vyměnili se ale šéfové soudů a vyprofilovali se možní ministři spravedlnosti

sinfin.digital