Právníci by se měli postavit proti vládě a aktivně pomáhat živnostníkům, vyzývá Václav Vlk

Václav Vlk

GLOSÁŘ VÁCLAVA VLKA |  Ještě že máme soudce Sováka, jinak totiž všechno přebijí opatření vlády jak co do formy, tak do důsledků. Nechtěl jsem se mu věnovat, ale přeci jen je tu bodík, který komentovat nutno. Korunní svědek kauzy, na sedm let odsouzený za podvody, báječný to zdroj důvěry. Kdyby takového navrhla obhajoba, tak ji průměrný soudce žene někam. Přesto se to dá pochopit, kde jinde brát zdroj informace o úplatcích u trestního soudce než u zločinců, tedy potenciálních zákazníků? Ovšem level nekonečno tomu dává, že korunní svědek je asi úředně uznaný blázen, jak tvrdí sám o sobě v podáních soudu. Jak se tohle překoná, to ví jen… odborný znalec, tedy Chocholoušek… chtěl jsem říci psychiatr.

Pan majitel hospody Šeberák zvolil cestu občanské neposlušnosti a nezavírá s nařízenou zavíračkou. Za války by šel ke zdi, za socialismu do dolů. Dnes stačí tak 12 policistů. Ti ho pěkně zatknou, odvezou na služebnu a po výslechu pustí domů. Sice ty vyhlášky a nařízení nikdo nechápe, jsou protiústavní, nesmyslné a já nevím co ještě, ale každopádně vlhký sen pana ministra Zaorálka se začíná plnit. Ono i zajištění podle zákona o policii (omezení osobní svobody pana majitele) je přece preventivní. Neposloucháš, tak zavřít a hned, posedět v klidu v cele a pak propustit. Na co soudy?

Vyhláškový chaos je dokonalý. Zakazuje se v hospodě vařit čaj! Proč? Protože neumíme ani napsat, co chceme zakázat. Pak předstíráme opravu zjevné nesprávnosti v psaní a počtech.  Bude se to učit na právnických fakultách - tohle opravdu oprava zjevné nesprávnosti není. To je blbost a šlendrián. Šlendrián mající podstatu v tom, že všichni tolerují vládě, že nezdůvodňuje svoje kroky, nezdůvodňuje své vyhlášky a nařízení. Velký podíl vinny na tom máme my právníci: soudy, včetně Ústavního, že to tolerovali už na jaře, a my advokáti, že to nežalujeme. Nastolil se stav absolutní ignorance práva a ryba smrdí od hlavy. 

sinfin.digital