Předznamená registrace k očkování konec současného státu? Výzvy občanům, aby se stali poslušnými dětmi, každopádně fungovat nebudou

PRÁVNÍ FILOZOFIE KARLA HAVLÍČKA | Přesně před 20 lety, 15. 1. 2001, se zrodila Wikipedie. I díky tomu si můžeme poměrně snadno ověřit, že dnes, třetí pátek roku, by narozeniny slavil Martin Luther King nebo si připomenout, že stejné datum je spojeno s tragickou smrtí Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta. Stejně ale skončí většina z nás u informací typu: Od 15. ledna se budou přednostně registrovat k očkování proti covidu-19 senioři nad 80 let a zdravotníci.

Bylo by sice lepší, kdybychom autoflagelantsky nesetrvávali u pandemie v přímém přenosu plném zbytečných detailů (o věčně nových úchvatných záběrech šťourání do nosu a sexy relací s politiky očkovanými celými houfy přihlížejících jsem tu ostatně už několikrát psal), ale někdy to skutečně nejde.

Seznamujeme se s kategoriemi I.A (ministr Blatný uvádí, že do první áčkové kategorie patří asi 700 tisíc lidí, což jsou senioři 80+ a zdravotníci) a I.B. Vzápětí se ozvou hlasy, že vláda zavádí kategorizaci občanů, přičemž v prvních dvou skupinách chce jakž takž vyváznout z pohromy, takže je alibisticky obě označuje jedničkou, ale rozlišuje písmeny, a místo pojmu „kategorie“ používá termín „fáze“, aby to tak nevypadalo. Až skončí I.A a I.B, bude na řadě třetí fáze, do které spadnou ti, kdo se do „jedniček“ nevejdou. V principu to asi úplně jinak udělat nejde, protože vakcín nebude dost na to, aby je dostali najednou všichni, kteří se chtějí nechat naočkovat, ale část dobrovolně absentujících se ke kritice kategorizování občanstva nepochybně připojí. A že bude k čemu, o tom svědčí první očkovací skandály, které přišly dřív, než se nějaký dědeček stihl zaregistrovat, i kdyby to s kompjútrem uměl jako Bill Gates. Česká ulička zafungovala! A ne ledajak. Zapojil se i státní ústav, a přímo ten zdravotní. Potěš pánbůh!

Justice se změnila. Dřív daleko více platila pravidla, i ta gentlemanská, říká Roman Fiala

sinfin.digital