Rittig kazí statistiky. Leda vynechat soud a taky použít beranidlo, glosuje Václav Vlk

Václav Vlk

GLOSÁŘ VÁCLAVA VLKA | Už se zase pořádně soudí, PES sem, PES tam. Referáty krimi rubrik plní rozhodnutí. Rád bych komentoval nějaké hezké civilní, ale lid se chce bavit a koho zajímá, jak civilní senáty řeší zásadní interpretační problémy občanského práva, s výjimkou urážky na cti. Je to škoda, ale ono na to snad dojde, život něco přinese.

Ivo Rittig - co on proti těm statistikám má, chlap jeden! Pořád ho žalují a zprošťují a kazí tak procenta odsouzenosti. Právě z úředních statistik víme, že 95 procent z těch, koho pošlou před soud, odsoudí. Tak je jasné, že podobná individua kazí cestu k hezkým 99,9 procenta. On se pořád nedá a nedá. Třeba zase v té jízdenkové kauze. Před soud poslali 17 lidí, pět jich mají pravomocně zproštěných, a teď ani nechtějí odsoudit toho, co se doznal. 

Někdo by řekl, že je to tím, jak jsou ti zločinci sofistikovaní, někdo zase v tom, že policie i státní zastupitelství dělají v akcích „čisté ruce“ špatně svou práci. Na lid to působí divně, když nám zprošťují „elitu“. Nebo je musí jako Romana Janouška zavřít kvůli obyčejnému chlastu? Nebudu nabízet lacinou paralelu s Chicagem. Já jsem totiž odhalil, proč to tak je. Protože se soudí v Praze!

Bez nového a jednoduchého systému exekucí a insolvencí dluhy už nikdo platit nebude, analyzujeme v Magazínu I

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital