Šlachta nechápe ani základy fungování internetu. Kdyby se stal politikem, mohlo by to hodně bolet, glosuje Václav Vlk

Václav Vlk

GLOSÁŘ VÁCLAVA VLKA | Je krásné zimní počasí, utrápená část sportovního národa může alespoň na běžky a brázdí lesy po cestách necestách. Jak člověk vlně plyne krajinou, tak se mu nazdař bůh rozebíhají myšlenky. Sám v lese jsem dumal o přísnosti a spravedlnosti. Jestli jsou to sestry, jako že přísná a spravedlivá, nebo nevlastní sestřenice, přísná se spravedlivou? Nebo snad současná manželka a ta ex, tedy spravedlivá už byla, zkusíme přísnou?

Jakpak se nám s tou novou žije? Nedobře, ale přehledně. Naposledy dopadla na recidivistu, který ukradl syrečky a rum, tak dva roky na tvrdo. To je krása, peníze to stojí na aparátu, co soudil, peníze bude stát výkon trestu, peníze bude stát všechno a nezmění se nic. Jen další nezaplacený účet a člověk vyřazený ze společnosti. Fascinuje mě, jak se pořád soudí dle mantry: Náš covid stav je stav nouze! On totiž není, ani na první, ani na druhý pohled. Docent Tomás Gřivna o tom hezky píše. Nevím jen, zda-li pan docent docenil, že teď máme za manželku přísnost, ta ex spravedlivá už do toho nemá co mluvit. Za mě je to manželství na rozvod, ovšem kde podat návrh.

Doběžkoval jsem, usedl k horkému čaji a otevřel si notebook. Co přináší svět, čtu hlavně na sociálních sítích. Vyskočil na mě Robert Šlachta. Tedy vždy jsem si říkal, ten dobrý mladý muž dělal na mafiánech, to není pro dětičky, a pak s tím vyběhl na politiky a řízení státu. Pokus jak narvat na metrický šroub imperiální matku. Nevyjde to a špatně to skončí. Jenže on je asi opravdu jiný. Nechápe ani základy fungování internetu. Nemá asi ani PR poradce, to by si tohle na web nedal. 

Vrchní soud v Praze změní po kauze soudce Sováka přidělování spisů. Chceme posílit důvěru veřejnosti, říká předseda Dörfl

sinfin.digital