Chystají se nové právnické ceny. Deloitte a Cover Story hledají právní inovátory

Jan Januš

Zástupci desítek advokátních kanceláří - velkých i menších, pražských i mimopražských - se začátkem léta sešli na prvním klubovém setkání právních inovátorů. Zároveň šlo o zahájení širšího projektu agentury Cover Story „Legal Disruptors“, na kterém se partnersky podílí rovněž INFO.CZ. Právníci se mají nejen potkávat a společně inovovat či modernizovat svůj byznys, ale rovněž vyzdvihovat ty nejzajímavější ze svých řad. K tomu poslouží zejména nově vytvořené ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards. Nominace na něj se sbírají do konce července.

Jak je z názvu cen patrné, Cover Story, vedené bývalým šéfredaktorem měsíčníku Právní rádce Jaroslavem Kramerem, na nich spolupracuje s advokátní kanceláří Deloitte Legal, co do počtu lidí dvojkou českého trhu. „Cílem ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards je najít osobnosti, které svým přístupem či myšlením mění zažité postupy v konzervativním právním světě. Organizátoři zároveň necílí výhradně na ‚nejúspěšnější‘ nebo ‚největší‘ inovaci,“ uvádí k ocenění Jaroslav Kramer. „Nominovat je možné experty zastřešující inovativní projekty, advokáty, podnikové právníky, akademiky i další zástupce právnických profesí,“ vypočítává Kramer. 

Nominace jsou možné prostřednictvím webu legaldisruptors.eu. A jak se vyberou vítězové? „Z došlých nominací vyberou organizátoři ve spolupráci s expertní skupinou složenou ze zástupců hlavních partnerů projektu v průběhu srpna shortlist finálních nominací. Zástupci hlavních partnerů nebudou své vlastní projekty nominovat. Klíčový je příběh a inovativní přístup nominovaných,“ popisuje Kramer a dodává: „Shortlist finálních nominací získá v anonymizované podobě porota, která bude složena ze zahraničních expertů, zástupců partnerů projektu a českých inovátorů. Konkrétní složení poroty bude zveřejněno současně se zveřejněním shortlistu. Nikdo z porotců nebude moci nominovat své vlastní projekty. Vyhlášení držitelů ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards proběhne na podzim 2020.“

Squire Patton Boggs upravila kvůli koronakrizi ceny a nabírá lidi, kteří budou kralovat digitálu

sinfin.digital