Investice a akvizice krize pozdržela, ale nezastavila, říká šéf DLA Piper Dubovský

Jan Januš

Mezinárodní advokátní kanceláři DLA Piper pomáhá s inovacemi přední právní futurolog, oxfordský profesor Richard Susskind, autor knihy The End of Lawyers? Konzultovat s ním mohou i právníci z pražské pobočky  firmy. „Trh poskytování právních služeb je pod vlivem technologií, klienti tak chtějí komunikovat a dostávat služby jinou formou. Mění se rovněž i potřeby zaměstnanců, kteří upřednostňují práci na dálku a i další způsoby spolupráce. Pohyb tímto směrem ještě výrazně zrychlila pandemie viru covid-19 a s tím související restriktivní opatření,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Miroslav Dubovský, Country Managing Partner DLA Piper v České republice.

Jak DLA Piper přistupuje k inovacím? A jak konkrétně vypadá vaše spolupráce s profesorem Richardem Susskindem?

Jako kancelář jsme v oblasti telekomunikací, technologií a multimédií historicky velmi silní. Máme specializované špičkové týmy v Silicon Valley, New Yorku, Londýně i dalších městech Evropy. Díky tomu se k nám mezi prvními dostávají informace o tom, že se trh mění a kam bude směřovat, což může mít mnoho dopadů nejen na naše klienty, ale i zaměstnance. 

Jiný je dnes i globální trh poskytování právních služeb, kde jsme pod vlivem technologií, a klienti tak chtějí komunikovat a dostávat služby jinou formou. Mění se rovněž i potřeby zaměstnanců, kteří upřednostňují práci na dálku a i další způsoby spolupráce. Pohyb tímto směrem ještě výrazně zrychlila pandemie covid-19 a s tím související restriktivní opatření. Za nás můžeme říci, že jsme na tuto situaci byli velmi dobře připraveni. Před dvěma lety jsme v rámci firmy založili Radical Council, což je skupina asi 15 lidí, v jejíž čele je profesor Susskind, který mimo jiné působí na univerzitě v Oxfordu, je poradcem britské vlády pro oblast IT v justici a již řadu let píše knihy a přednáší v oblasti právní technologie.

Advokátní službu prodáváme jako zážitek, říkají v CEE Attorneys a chystají expanzi do bývalé Jugoslávie

sinfin.digital