Jak bojovat se změnami klimatu? Němci začínají mluvit o vyšší dani z masa | info.cz

Články odjinud

Jak bojovat se změnami klimatu? Němci začínají mluvit o vyšší dani z masa

Maso je nyní v Německu relativně levné, to se ale může změnit. Poslanci napříč politickým spektrem totiž podporují návrh na jeho vyšší zdanění, které by mělo pomoci v boji s klimatickými změnami i k lepšímu zacházení se zvířaty.

Zvýšení daně z přidané hodnoty u masa navrhli ve středu poslanci za sociální demokracii (SPD) a Zelené, informoval server Deutsche Welle. Zatímco nyní spadá maso do snížené sazby ve výši sedmi procent, poslanci usilují o jeho přeřazení do standardní sazby, tedy 19 procent.

„Jsem pro zrušení snížené sazby DPH na maso a vyhrazení (ušetřených peněz) na péči o zvířata,“ prohlásil Friedrich Ostendorf, mluvčí Zelených pro zemědělskou politiku. Jeho protějšek z SPD Rainer Spieging dodal, že „daň z masa by mohla být cestou vpřed“.

Opozice vyšší daň z masa odmítá

Právě kvůli krutému zacházení se zvířaty se německý masný průmysl ocitá v poslední době pod rostoucím tlakem. Možná i proto s návrhem souhlasí také vládní křesťanští demokraté (CDU): „Taková daň může být konstruktivní návrh. Výnosy z ní by ale měly být určené na podporu farmářů, aby jim pomohly s restrukturalizací,“ míní Albert Stegemann, mluvčí CDU pro zemědělství. Ještě loni přitom ministryně zemědělství Julia Klöcknerová z téže strany zvýšení DPH u masa odmítala. 

Návrh na zvýšení DPH odmítla opozice – jak postkomunistická Levice, tak i krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD).

Kromě špatného zacházení se zvířaty se chovatelé zvířat ocitají pod drobnohledem veřejnosti i kvůli změnám klimatu. Vědci totiž tvrdí, že právě masný průmysl je jedním z největších znečišťovatelů ovzduší, a vyzývají proto ke snížení konzumace. Výroba masa je prý dokonce pro životní prostředí škodlivější než spalování fosilních paliv.

Jaká je skutečná cena masa?

Podle analýzy Institutu pro zemědělskou a obchodní politiku spolu s organizací Grain má stát produkce masa do roku 2050 za 80 procenty vypouštěných emisí oxidu uhličitého. Další studie zveřejněná v časopise Nature pak lidem doporučila snížit konzumaci masa o 90 procent a přejít na takzvanou flexitariánskou dietu.

Průměrný Němec přitom ročně sní asi 60 kilogramů masa, je tedy jasné, že měnit zažité návyky nebude jednoduché. Vědci z univerzity v Augburgu ale argumentují tím, že nynější cena masa v supermarketech neodráží skutečné náklady na jeho výrobu, tedy především ekologické. Pokud by se bral v úvahu i dopad výroby na životní prostředí, musela by podle jejich studie cena masa vzešlého z velkochovů stoupnout o 196 procent, u masa z biochovů o 82 procent.

Někteří politici i vědci proto daň z masa považují za jednu z daní „za hřích", podobně jako je tomu i v případě daní u cigaret a alkoholu.

Přenášet náklady na výrobu masa na jeho konzumenty ale není politicky průchodné, míní Tobias Gaugler, jeden ze spoluautorů výše zmíněné univerzitní studie. Daně by podle něj měly být zvýšeny už dříve ve výrobním řetězci, například u výrobců hnojiv. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud