Skončí americký ministr financí Mnuchin? „Jsem na něj hrdý," popírá to Trump | info.cz

Články odjinud

Skončí americký ministr financí Mnuchin? „Jsem na něj hrdý," popírá to Trump

Americký prezident Donald Trump na twitteru popřel, že by byl nespokojen s prací ministra financí Stevena Mnuchina. Reagoval tak na zprávu listu The Wall Street Journal, podle něhož Trump obviňuje Mnuchina z turbulencí na akciových trzích ve Spojených státech a nelíbí se mu jeho skeptický postoj k obchodním krokům Bílého domu vůči Číně.

The Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované zdroje dále napsal, že Trump kritizuje Mnuchina za jmenování šéfa americké centrální banky (Fed) Jerome Powella, který zvyšuje úrokové sazby.

Trump má obavy, že vyšší sazby by mohly mít negativní dopady na americkou ekonomiku před prezidentskými volbami v roce 2020, kdy se Trump podle všeho pokusí obhájit mandát.

Jsem nesmírně spokojený a hrdý na činnost amerického ministra financí Stevena Mnuchina," napsal Trump ve svém pátečním tweetu.

Média šířící falešné zprávy ráda píší opak, citují vymyšlené zdroje či závistivé lidi, ale nemají pravdu. Nikdy mě nechtějí požádat o citaci, protože to by jejich zprávu zabilo," dodal šéf Bílého domu.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud