Zemědělství byl „omyl“ lidstva. Jeden z mnoha důsledků je, že se nám kazí zuby, říká Roman Šmucler

Pavel Vondráček

Roman Šmucler je ideálním partnerem v rozhovoru pro moderátora, který má podobnou povahu jako on. Větví v myšlenkách, uskakuje od tématu, rozvíjí, co již bylo řečeno a nepravidelně spouští stav své výjimečné výmluvnosti. Naopak pro moderátora, který sleduje jednu myšlenku a snaží se dojít k cíli, je rozhovor s Romanem Šmuclerem hororem. A protože patřím k první skupině novinářů, Roman Šmucler mne nesmírně bavil. Je jen na posluchači, aby si udělal z podcastu „akustický obraz“ a sám rozklíčoval, co je záměrná provokace a co je jeho názor.

Roman Šmucler je původním povoláním zubař, v roce 2015 byl jmenován docentem pro obor stomatologie, studoval a pracoval v Bostonu, Paříži, Soulu, New Yorku, Uppsale a Vídni. 

Zabývá se také léčbou onkologických onemocnění laserem, věnuje se výzkumu v oblasti zubních implantátů, dentální chirurgii a estetické medicíně. Je majitelem Institutu klinické a estetické medicíny Asklepion a prezidentem České stomatologické komory. 

V podcastu se dozvíte nejen o „zubní situaci“ v Česku, ale také proč jsou Íránci špičkovými chirurgy v oblasti estetiky nosu, co stojí za boomem dentální turistiky v Turecku, proč jsou Brazilci vynikající v plastické chirurgii, jaký je rozdíl v operacích v Česku a Jižní Koreji, jak se ošetřují pacienti v Japonsku, proč mají Němci propracovanou preventivní péči, co vše je možné na lidském těle esteticky upravit, jaké jsou trendy a co ještě bude díky umělé inteligenci možné. 

Ale také proč prodal nemocnici v Mariánských Lázních, jaké klacky jsou házeny podnikatelům ve zdravotnictví pod nohy, odkud pochází jeho rodina a proč považuje Karlovy Vary za evropský a světový fenomén. 

Do hodinového rozhovoru s Romanem Šmuclerem můžete vstoupit zadními vrátky a to kdekoliv. Nemusíte jej poslouchat od začátku, klidně od konce nebo od první poloviny. Větvivé myšlení má svůj půvab. Přejeme příjemný a ironický poslech.

sinfin.digital