Hlavně nepřenášejme stres do týmu. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Michaela Chaloupková, Petra Myšáková a Kateřina Kolářová

Do nového dílu podcastu PRÁVNIČKY přijaly pozvání tři dámy, které mají nejenom talent na rozdávání, ale také ho směřují tam, kde má dopad. Jak se snaží Kateřina Kolářová změnit mediální pohled na Vrchní soud v Praze? Jak si Michaela Chaloupková z ČEZ zjišťuje zpětnou vazbu od kolegů? A jak inspiruje budoucí generaci lídrů Petra Myšáková z Allen & Overy?

Být férová, spravedlivá a odvážnější se při nespravedlnosti ozvat. Takový odkaz by rády předaly tři výjimečné české právničky, které přijaly pozvání do třetího dílu podcastu s inspirativními ženami ze světa práva. Michaela Chaloupková pracuje v nejvyšších patrech energetického gigantu ČEZ. Přesto hned zkraje přiznává, že může mít někdy jako manažerka škodlivý vliv na svůj tým. I proto klade velký důraz na zpětnou vazbu od podřízených, ke které se snaží postavit čelem. V podcastu PRÁVNIČKY také zmiňuje, že by se měly ženy na vysokých pozicích podporovat. „Ostatní ženy by se neměly chovat jako včelí královny. Měly by připustit ženskou konkurenci,“ říká.

Petra Myšáková, counsel z advokátní kanceláře Allen & Overy zase popisuje, že je mezinárodní prostředí v advokacii tvrdá disciplína. V podcastu PRÁVNIČKY tvrdí, že nesnáší pokrytectví a upřímně nabízí svým podřízeným pomoc k efektivnější cestě k vrcholu.

Sama se vyznačuje hlavně lidským přístupem. „Hodně věcí jsem v minulosti prožívala velmi osobně. Advokacie je služba klientům a v civilním životě mám problém, že některé služby nejsou poskytované, tak jak by měly být a jak jsem zvyklá od sebe,“ říká. V práci se hlavně snaží nepřenášet stres na své kolegy z týmu. Snaží se být férová, a i když je na své okolí tvrdá, nejvyšší požadavky klade sama na sebe.

Kateřina Kolářová se nejprve zapsala do dění v českém právu jako novinářka Lidových novin, kde se věnovala zejména justiční oblasti. Na konci loňského února pak přešla na pražský Vrchní soud, kde se z pozice tiskové mluvčí snaží změnit mediální obraz této instituce. „Chci ukázat, že ne všechno nové a moderní je nedůvěryhodné,“ říká s tím, že chce hlavně prezentovat soudce, kteří odvádějí dobrou práci. Novinářský a justiční svět by pak podle ní měly být hlavně upřímné.

Jak na Kateřinu působila převaha mužů, když nastoupila na Vrchní soud v Praze? Co by Petra Myšáková poradila svému mladšímu já? A jaký rituál pomůže Michaele Chaloupkové přepnout z topmanažerky na „mámu“?

Když hoříme, zapalujeme druhé. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Kateřina Šimáčková, Stanislava Hejnová a Olga Kaizar

Hledá se prezident(ka). V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Lenka Bradáčová a Věra Jourová, nejvlivnější ženy v Česku

sinfin.digital