Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Havel by v takovém prostředí neuspěl. Z debaty na Primě jsem znechucen, říká Špaček

Havel by v takovém prostředí neuspěl. Z debaty na Primě jsem znechucen, říká Špaček

První televizní duel prezidentských kandidátů vyvolal ostré reakce. Bývalý novinář a moderátor, tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla, spisovatel, pedagog a odborník na etiketu Ladislav Špaček je podle svých slov zcela znechucen z předvolební debaty, kterou odvysílala v úterý televize Prima. Nejednalo se prý o žádnou skutečnou debatu, jako spíše o gladiátorský zápas. Dodává, že Václav Havel by se za takových podmínek předvolebního boje do funkce prezidenta nikdy nedostal. 

Jak ze své pozice odborníka na etiketu a komunikaci hodnotíte průběh debaty na Primě?

Jsem z ní znechucen. Jsem znechucen gladiátorským představením, které Prima uspořádala. Ty davy, které bučely, ryčely a hlučely, vytvořily takovou kulisu, že rozhodně nešlo o debatu kandidátů, ale šlo o, jak říkám, gladiátorské zápasy. Bohužel lidé, kteří tam seděli (a možná i mnozí jiní) chápou volbu prezidenta republiky jako finále nějakého fotbalového utkání. Že ho někdo vyhraje.

Vůbec se nebere v úvahu to, že prezidentem by měl být člověk, který by měl hájit naše zájmy v zahraničí, který by měl kultivovat českou politickou scénu, který by měl dobře reprezentovat naši zemi a bránit hodnoty, na kterých je tato země tradičně vystavěna.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Takže, aby se prezidentem stal ten, který vymyslí více jízlivostí, impertinencí, urážek a zlomyslností na toho druhého...To je podle mě naprosto zcestná metoda, jak vybrat vhodného prezidenta republiky-


Narážíte teď i na chování kandidátů?

Ne ne, narážím na princip té debaty. Tedy na to, čemu se říká debata, protože to debata nebyla. V debatě přece nebudou bučet a ryčet hosté, kteří jsou pozváni k tomu, aby přihlíželi. To tomu dalo takto nechutný ráz. A celá debata se zvrhla v to, kdo bude sarkastičtější, kdo bude jízlivější, ten vyhraje. A to není princip, který já bych byl ochoten v souvislosti s volbou hlavy státu vyznávat.Celý rozhovor najdete na webu E15

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek