Profil Světlany Witowské: Ukočírovala i Babiše, teď má před sebou nejočekávanější duel Zeman vs. Drahoš

25. 01. 2018 • 13:02

Pár dnů poté, co možnost moderovat nejočekávanější debatu z cílové rovinky volby českého prezidenta odmítl matador Václav Moravec, proběhla médii pozoruhodná novinka: veřejnoprávním duelem Zeman-Drahoš provede diváky Světlana Witowská. Kdo je žena, jejímž úkolem bude vytvořit důstojný protipól k estrádně pojaté debatě na TV Prima, striktně dodržet neutralitu ve společensky významné situaci a poradit si i s hostem, který se netají svým shovívavým postojem k ženám?

Světlana Witowská se narodila v roce 1973 jako Světlana Ševčíková. Absolvovala práva na pražské Karlově univerzitě, hned po škole ale nastoupila do deníku MF Dnes jako novinářka. Odtud vzápětí zamířila do hlavní české mediální agentury ČTK.

V pouhých třiadvaceti letech dostala nabídku České televize, kde s výjimkou pětileté přestávky, kdy přešla ke konkurenční televizi, pracovala od roku 1996 dodnes. Její kariéra ve veřejnoprávní televizi vyvrcholila v roce 2005 postem moderátorky hlavního zpravodajského pořadu Události, v němž ji diváci znali, podle příjmení jejího prvního manžela, jako Světlanu Zárubovou. Večerní zprávy následně moderovala také na Primě.

V letech, kdy v komerční televizi působila, došlo též k postupnému krachu jejího prvního manželství s oblíbeným sportovním komentátorem Robertem Zárubou. Mediálně sledovaný rozvod proběhl v roce 2008, a o dva roky později se moderátorka znovu – tentokrát v tajnosti – provdala za bankéře Petra Witowského. Z každého manželství má jednoho syna.

Na České televizi uvádí Witowská od roku 2014 pořad Interview ČT24, je zkušenou moderátorkou debat s osobnostmi z řad vysoce postavených politiků. V loňském roce zaujalo veřejnost zejména její květnové interview s tehdejším vicepremiérem Andrejem Babišem, v němž svými otázkami „na tělo“ dokázala jindy suverénního a dravého politika dostat argumentačně do úzkých.

Oproti některým dalším novinářům Witowská bedlivě střeží své soukromí a není veřejně aktivní ani na sociálních sítích.

Připomeňte si moderátorčin smích v přímém přenosu:

Debata na České televizi je čtvrtou v pořadí. Mezi 1. a 2. kolem už debatu vysílala televize Nova. Do pořadu v neděli přišel jen Miloš Zeman, Jiří Drahoš měl jiný předem domluvený program. V pondělí se odehrála debata na Barrandově, dorazil opět jen Zeman. První společný duel se uskutečnil na televizi Prima v úterý.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>