O2 některým zákazníkům rozesílá před volbami reklamu na knížku proti šéfovi ANO

Společnost O2 rozeslala části svých zákazníků reklamu na knihu novináře Jaroslava Kmenty Boss Babiš. Udělala to shodou okolností krátce poté, co se šéf hnutí ANO Andrej Babiš opřel do majitele O2 Petra Kellnera. Telekomunikační firma ujišťuje, že krok, který přišel pouhé dny před volbami, v nichž je Babiš favoritem, je pouhou shodou náhod.

Babiš se do Kellnera opřel v říjnovém čísle časopisu Forbes. Kritizoval charitativní aktivity nejbohatšího Čecha, když řekl, že si udělal školu, z níž potom čerpá dobré absolventy sám pro sebe. „Dělat vlastní školy, to já nepovažuji za charitu. Kolik dal samoživitelkám?“ prohlásil šéf hnutí ANO.

Zmizely tisíce nevyplněných voličských průkazů. Může to ovlivnit volby, komise je nekontrolují

Nadace Renáty a Petra Kellnerových se proti výrokům ohradila. Ve svém prohlášení tvrdí, že z jejich osmiletého gymnázia Open Gate vzešlo jen sedm absolventů, kteří pracovali pro skupinu PPF.

„Díky sociálním stipendiím The Kellner Family Foundation studovalo nebo studuje od roku 2005 celkem 136 studentů z neúplných rodin, 125 studentů z tzv. sociálně slabých rodin, 27 studentů z dětských domovů, 17 studentů z pěstounských rodin a tři studenti z Fondu ohrožených dětí (Klokánku). Tito studenti dostali na stipendia už přes půl miliardy korun,“ odpověděla Babišovi.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Krátce po vzájemné rozmíšce přišla konkrétním zákazníkům O2 Active souhrou okolností zpráva, která promuje novou knihu novináře Jaroslava Kmenty Boss Babiš. Ta je podle anotace „děsivým obrazem toho, co všechno by se mohlo stát, pokud by Andrej Babiš řídil naši zemi jako svoji firmu.“ 

O2 přitom patří právě Kellnerovi. Firma konstatuje, že pouze nabízí knihu z portálu O2 Active těm, kdo se do něj zapojili. Zákazníky, kteří si podobné informace dostávat nepřejí, vyzývá, aby si obchodní sdělení nechali blokovat.

Sponzoři a spoluobčané o mě neměli zájem, do boje se Zemanem proto nejdu, říká Jan Švejnar

Podle odhadu časopisu Forbes činí Kellnerovo jmění 310 miliard korun, exministr financí je na druhém místě s 88 miliardami. Časopis upozorňuje, že v Babišově případě sáhl k „méně konzervativnímu pohledu“ na holding Agrofert, který je aktuálně ve dvou svěřeneckých fondech.

SDÍLET
sinfin.digital