Republiku může po volbách řídit ruská trojka: Bureš, Falmer a nácek. Komentář Z. Šarapatky

20. 10. 2017 • 08:15

Český volič je odjakživa grand. Přestože tu před čtvrtstoletím s jásotem vyprovodil udavače z povolání od vrátných až po ministry, už zase je chce mít ve funkcích. A ne hned ledajaké, volit bude extra šarže, Bureše a Falmera. Po úklidu v nejvyšších patrech politiky tu tak hrozí znova binec, dva agenti Stb budou vládnout republice s českým náckem z Japonska.  

Vládě Babiše a Filipa s Okamurou dá svůj vetchý palec i loutka Kremlu na Pražském hradě. Už se klepe, jak rozloží vlastní zemi a obdaruje Putina. Ruská trojka v čele státu nás pak pošle správným směrem, po dobrém nebo po zlém pošlapeme na Východ. Z mudrování u dvanáctky nebo v partě u kuželek, kde je každý politolog a hned expert přes strany, se jen pár hodin před volbami stává smrťák průzkumů. Prý tu padnou všechna tabu, kam se hrabe reklama o vagině nebo Uzel s viagrou. Hlas lidu si přeje návrat před Listopad, tam prý bylo obzvlášť dobře… když všem bylo osmnáct. I pak prý bylo všechno prima; sice nebyl toaleťák a na všechno tu stála fronta, zato pivo teklo proudem jenom za pár drobných a v parném létě šlo mrznout na Rujáně nebo – zvaž ten luxus – doletět na Zlaté písky! A šmytec, dál už měly nárok jenom kádry. I mustr, jak stát čelem k masám, tady máme: Babiš s Okamurou a bolševikem v jednom šiku se Zemanem, nebo Husák s politbyrem a na rozkaz Brežněva, všechno jedna rodina. 

Volby budou souboj na krev, v Čapím hnízdě jde o roky v kriminále a v KSČM se bude hrát podle voleb o trůn celé partaje. Nácek se zas vidí v třetí říši, už po volbách tu dojde na bubínky a možná i na píšťaly. I na ochranu domácího trhu, bílé podkolenky nebudou šít jen tak žádné karusely, ale šičky z Agrofertu. Půjde každý s odlišností, vlast si žádá oběti! Předseda vlády Andrej Babiš s vicepremiéry Filipem a Okamurou by byli majstrštykem marketérů a vůdci bludných ovcí, které slyší na krmení. Jestli bude z Penamu nebo z Kostelce, či tu místo vepřové dojde na suši a na pirohy, je netrápí.  Před lotry ze Západu a pěti místními imigranty je ochrání samuraj, jenž druhým bere a sobě dává. A rudé desatero, oprášené z Jáchymova. Žít se bude ze dne na den jen podle zpráv Babišovy státní televize a na bídu zapomínat u barrandovské nonstop bžundy s Jaromírem Soukupem. Žádné zítřky, natož děti, ať se postarají jiní. Všeci kradnú, ale šanci vybílit celý stát tu má jen jeden, skrze volby (sic!) legitimně. Jejich vítěz s požehnáním prezidenta republiky. Z kabelek Nagyové pak bude dál seriál, zato Čapí hnízdo umře rychle na úbytě. Sněmovna estébáků a jejich sluhů svého Babiše už podruhé nevydá, bude z toho formalita. Na všechny má totiž složku a tam, kde ne, platí sliby. Od občana až po státní zástupce.

Zda Babiš pustí do hry natěšené Piráty, se tu zostra spekuluje. Styčná místa by se zjevně našla, politický dohled nad soudci je tu jedním z nich. Soudíš, jak nepotřebujeme? Hned jdeš od válu! To tu leckdo pamatuje z temných časů republiky, od Horákové po Havla. I Zeman by měl dětskou radost, kandidát Pirátů tu rád řeční na akcích ruské páté kolony, kde ho mají za vlastního. A bude prý rád chodit dál. Piráti by rádi vládli; až bude Babiš odpočívat v rezidenci na Francouzské riviéře a sčítat zisky z dotací, půjčí jim stát na hraní. Rychlé šípy politiky by pak nechal mluvit jen do internetu, hlásí už předem. Dát šanci mladým, ale mít je přitom na vodítku, bude jeho koalice. Přijít k lizu za tuhle cenu je lákavé tak pro prvňáky, pro jiné to je přitom mravní mizérie. A dokonce na entou.

Jak může hned po volbách vypadat poslanecká sněmovna je leckde jasné. Příběhy holého šílenství z předvolebních debat  totiž ukazují, kdo bude a nebude rozhodovat o našich osudech. Patlal  Rozner, který kandiduje za SPD  Okamury v jižních Čechách, tam vydal třikrát za Bohdalku. Nevěděl zhola nic, ale zúčastnil se. To je ovšem sakra málo do poslanecké lavice! Členstvím v SPD se teď chlubí i známý extrémista Kopal, který měl opletačky s policií za schvalování teroristických útoků v USA 11. září. Sám Okamura zase před lety navštívil v kriminále Vlastimila Pechance, který si tam odpykává sedmnáctiletý trest za vraždu Roma. A facebooku se svěřila Okamurova expertka SPD ausgerechnet pro oblast spravedlnosti, že byla svědkyní nehody autobusu na Plzeňsku, po které z něj do krajiny uteklo několik desítek migrantů. Později se ukázalo, že si  celou příhodu vymyslela. Psi štěkají a karavana jde dál. Tomio Okamura chce teď řídit stát a prý by byl rád ministrem zahraničí. S tímhle ansámblem to bude zjevně hračka, zato pro nás ostuda. O šéfovi komunistů by tu byla dlouhá řeč, proto stačí poslední extempore. Podle Filipa by mohly zajišťovat bezpečnost České republiky (sic!) Rusko a Čína. Kreml i Hrad jásá, Evropa a spojenci v NATO civí úžasem. Historie se opakuje, jsme chvilku hot a chvíli čehý. A s mozkem jako po koupeli od Babiše nebo Okamury, vymytým až do běla.

Čekat znovu celé roky na sebelepší politiky tu už nejde, čas všem běží. A smířlivý postoj ke zlu a zradě na vlastní zemi bývá pokaždé cestou do horoucích pekel diktátu a totality. Jakkoliv se teď zdají nemožné, už zítra se v nich hravě ocitneme. S Burešem, Falmerem, náckem z povolání a ruským švábem natotata. Republika, která uvykla demokracii, pak ztuhne strachem z perzekucí a šikaně každého, kdo tu pípne o svobodě. V gulagu se o politice nemluví, ani nepíše. Šťastnou ruku nad urnami!  A neuhýbat pohledem….