Piráti žalují Prahu 1, odmítá jim prý poskytovat informace. Podle radnice jde o předvolební kampaň

23. 08. 2018 • 17:00

Pražští Piráti podali žalobu na radnici Prahy 1, která jim prý odmítá poskytovat informace k různým kauzám, čímž porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Strana to uvedla v tiskové zprávě. Piráti upozornili například na podle nich pochybné prodeje bytů či pronájmy obchodů v Pařížské ulici. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové jde ze strany Pirátů o předvolební kampaň.

Podle kandidáta Pirátů do zastupitelstva městské části Davida Bodečka radnice od dubna odmítá všechny žádosti o informace, které on a další Piráti pravidelně zasílají. "Záměr úředníků z Prahy 1 je zřejmý. Nechtějí, abychom do voleb získali jakékoliv další informace, jejichž zveřejnění by mohlo poškodit současnou koalici," uvedl Bodeček. Dodal, že budou požadovat potrestání zodpovědných úředníků.

Podle mluvčí Blažkové jde o součást volebního boje. „Toto je ukázka jediné politické kampaně Pirátské strany, kterou jsou schopni vytvořit. Více se k tomu vyjadřovat nebudeme,“ sdělila ČTK.

Bodeček v minulosti podal žalobu proti městské části kvůli zrušení výběrového řízení na koupit bytu, kterého se zúčastnil. V poslední době kritizoval radnici například za ceny bytů, které podle něj znalec v minulosti před prodeji bez vysvětlení snižoval. Piráti také upozornili na prodloužení pronájmu lukrativních prostor v Pařížské ulici na Starém Městě. Podle Pirátů mělo vedení Prahy 1 chtít bez výběrového řízení prodloužit nájem firmě manželů Bakalových LBM. Radnice to odmítla a následně uvedla, že na nového nájemce tendr vypíše.