Alianci pro rodinu nejde o ochranu rodiny, ale o boj proti potratům, píše Pekarové Adamové členka TOP 09

Redakce INFO.CZ má k dispozici dopis, jehož autorkou je členka TOP 09 a bývalá místostarostka Prahy 5 Naďa Priečinská, a adresátkou předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Priečinské se nelíbí angažmá Aliance pro rodinu v rámci pracovní skupiny ministerstva práce a sociálních věcí. Tvrdí totiž, že pod rouškou údajné ochrany rodiny je agendou spolku napadání menšin a boj proti potratům.

„Aliance pro rodinu se ani tak moc nestará o ochranu rodiny proti skutečným hrozbám, jako jsou vysoká rozvodovost, rozpad rodin, násilí v rodinách, traumatizování dětí konflikty rodičů apod. Je zcela zjevné, že jejich agendou je, pod rouškou údajné ochrany rodiny, napadání menšin, ale také boj proti potratům a umělému oplodnění.“

Tak zní klíčová pasáž dopisu, který má redakce INFO.CZ k dispozici. Jeho autorka Naďa Priečinská v rozhovoru pro INFO.CZ, který si můžete přečíst tady, říká, že ho napsala a adresovala předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové kvůli tomu, aby ji upozornila, že vláda Petra Fialy spolupracuje s organizací, která propaguje podle Priečinské extrémními a homofobními názory.

„Jsme stranou, která hájí liberální postoje, zasazuje se za práva menšin, je to součást naší identity, programu strany a slibu, který jsme dali voličům. V situaci, kdy díky ministru v naší vládě dostane organizace otevřeně se vyjadřující proti právům jedné z menšin nemalý vliv na formování rodinné politiky, měli bychom se ozvat,“ vysvětluje Priečinská v rozhovoru.

sinfin.digital