Babiš své podřízené fyzicky extrémně vyčerpává a psychicky deptá, míní politolog

Vládní karambol se zaváděním roušek z minulého týdne, a s tím související opětovné ponížení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, připomněl vcelku podstatnou okolnost vládnutí Andreje Babiše. Hnutí ANO je naprosto bez kádrů. Pokud byli s Babišem zpočátku ochotni spolupracovat aspoň některé význačné osobnosti, dnes aby je premiér pohledal. A podle politologa Ladislava Cabady je evidentní, že premiér své podřízené fyzicky extrémně vyčerpává a psychicky zjevně deptá.

V zákulisí české politiky se hovoří o tom, že by premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl ochoten Vojtěcha odvolat, svízel je, že za něj nemá náhradu. Je to už poněkolikáté, kdy Babiš zjevně čelí problému, který bychom mohli směle označit za personální vyprahlost hnutí ANO. Ostatně za tím, že je Karel Havlíček dvojitým ministrem, není také nic jiného než nedostatek kádrů. Jednoduše řečeno: s Babišem chce mít čím dál méně osobností cokoli společného.

Doložit to lze také na kandidátkách pro krajské a senátní volby. Ještě před několika lety hnutí ANO kritizovalo kumulaci funkcí, dnes v krajských volbách kandidují jeho poslanci. Anebo takto: ještě před lety byli s hnutím ANO ochotni spolupracovat lidé jako Martin Stropnický, Jiří Zlatuška nebo Robert Pelikán, což je situace, o které se premiérovi dnes ani nesní. Také proto může být Vojtěch nejspíš – pokud jde o jeho setrvání ve funkci – stále ještě klidný.

Politolog Ladislav Cabada nicméně upozorňuje, že výrazné osobnosti nechybí pouze Babišovi, podle něj chybí v politice tak nějak obecně. „Je zjevné, že počet členů politických stran setrvale klesá a že mnozí lidé, kteří by mohli být dobrými politiky, o tuto aktivitu nejeví zájem, protože mediální obraz politiky je nejen v České republice dosti odpudivý. Personální vyprahlost hnutí ANO tak sice vypadá dramaticky, ale podobné problémy má například i jeho koaliční partner ČSSD,“ upozorňuje Cabada v rozhovoru pro INFO.CZ.

Důchody je třeba zvyšovat. „Ježíšek“ v době ekonomické krize je ale průhledný manévr

sinfin.digital