Babiš proti všem: V televizi silnými výroky nešetřil. Koho posílal do vězení?

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) neudržel v neděli nervy na uzdě. Při vysvětlování podezřelého nákupu dluhopisů mluvil v ČT o kmotrech v české politice. Bývalého premiéra Mirka Topolánka by poslal do vězení za jeho pravou rukou Markem Dalíkem a exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) by stíhal. Koho ještě Babiš zkritizoval?

Pavel Blažek (ODS)

Babiš o něm mluví jako o Donu Pablovi. Bývalý ministr spravedlnosti ve vládě Petra Nečase (ODS) Andreji Babišovi leží v žaludku především kvůli tomu, že byl šéfem vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k reorganizaci policie. Podle Babiše byl ale Blažek ve střetu zájmu a vyřizoval si účty s olomouckým státním zastupitelstvím a Ivo Ištvanem kvůli zásahu na úřadu vlády v roce 2013.
 
„V Brně se mu říkalo Don Pablo, jako kmotr. Koho je consigliere, nevím,“ řekl o Blažkovi Babiš.

„Beru to jako ocenění práce vyšetřovací komise. Kromě osobních ataků nedokázal pan Babiš komisi věcně nic vytknout. Takže mu vlastně prostřednictvím Blesk.cz děkuji za reklamu a ocenění mé práce,“ reagoval pro Blesk.cz Blažek.

„Sorry jako, spletl jsem se." Výběr nejostřejších reakcí politiků k policejní reformě

S ministrem vnitra válčí Andrej Babiš celou dobu, co spolu sedí ve vládě. Roztržky měli kvůli chodu České pošty, která spadá pod vnitro, nebo kvůli financování policie. Největším sporem byla reorganizace policie, kvůli které hnutí ANO hrozilo odchodem vlády, a situaci uklidňoval prezident Miloš Zeman. Spor vyvrcholil před pár dny. Vyšetřovací komise ve svém závěru tvrdí, že nebylo úkolem nikoho zlikvidovat, že vše proběhlo v pořádku – tedy, zpráva vyzněla ve prospěch Milana Chovance. Babiš závěry komise nepřijal, označil je za šaškárnu, výsměch a prý vyhrálo Palermo. 
 
„Chovanec nejen ovládl policii, ale ještě paralyzuje státní zastupitelství,“ řekl o ministrovi vnitra Andrej Babiš v ČT. 
 
Chovanec na slova Babiše na dotaz Blesk.cz nereagoval. 

Babiš v defenzivě: Navrhne danění korunových dluhopisů. Miliony, které z nich má, dá na charitu

V České politice snad není muž, kterého by Babiš nenáviděl víc, než bývalého ministra financí a šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. Jejich vzájemné výpady jsou téměř na denním pořádku. Častují se výrazy jako lháři nebo podvodníku. Šéf hnutí ANO o něm mluví jako o symbolu korupce, tuneláři, lháři a zloději. Aktuálně prý může Kalousek podle Babiše za to, že díky korunovým dluhopisům připravil stát od 13 miliard korun. Dluhopisy si pořídil i Andrej Babiš a jeho firmy.
 
„Kalousek zjistil, že to pokazil, že to podělal vyloženě, a že vlastně díky němu přišel stát, díky chybnému výpočtu o 13 miliard korun. Kalousek připravil daňové poplatníky o 13 miliard – on by měl být stíhán,“ bránil se v ČT Babiš proti nařčení, že zbohatl na dluhopisech díky obejití zákona.

Mirek Topolánek a Marek Dalík

Mirek Topolánek jako premiér a Marek Dalík jako jeho poradce byli nerozlučná dvojice. Teď je ale dělí mříže vězení. Dalík si šel „sednout“ na čtyři roky. Lobbista si podle soudu řekl o půlmiliardový úplatek v souvislosti s nákupem obrněných transportérů pandur pro českou armádu. Jejich důvěrné přátelství právě tento soud pošramotil. Dalík řekl o Topolánkovi, že je absolutní alibista a egoista. Topolánek Dalíka u soudu nepodržel. Před nástupem do vězení v rozhovoru pro server Neovlivní.cz Dalík přiznal, že si vedle Topolánka vydělat desítky milionů korun, ale lituje, že po jeho boku zůstal tak dlouho.

Extrémní test EET. Jak si s ní poradit na Sněžce?

Babiš neopomněl zkritizovat i expremiéra Nečase a jeho stávající manželku Janu Nečasovou nebo bývalého pražského primátora Pavla Béma s Romanem Janouškem. Co zaznělo? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz 


SDÍLET
sinfin.digital