„Sorry jako, spletl jsem se." Výběr nejostřejších reakcí politiků k policejní reformě

Dlouho očekávaná zpráva o loňské reorganizaci policie dnes v Poslanecké sněmovně zafungovala jako rozbuška. Mezi sebou se znovu hádali i koaliční poslanci. Loňské neshody byly podle ČSSD dílem hnutí ANO a Andreje Babiše. Vicepremiér a ministr financí zase o závěrech komise mluví jako o výsměchu a šaškárně. Tady je přehled nejostřejších výroků dne.

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

„Policejní reorganizaci doprovázela mimořádná hysterie. Hnutí ANO dokonce tehdy chtělo opustit vládu nebo zvažovalo, že opustí vládu."

Andrej Babiš (ANO)

„Já skutečně tu vyšetřovací komisi považuji za šaškárnu. Považuji za absurdní, že (jejím) předsedou se stal pan bývalý ministr spravedlnosti (Pavel) Blažek, protože pan ministr spravedlnosti byl ministrem v červnu 2013, kdy na úřad vlády přišel ÚOOZ a my jsme se dostali do stavu, kde kmotr řídil tuto zemi přes milenku premiéra (Petra) Nečase."

Skončí Ištvan a spol.? Vláda bude jednat o jejich osudu

Pavel Blažek (ODS)

„Pane ministře, já bych nechtěl být vaší milou, protože ve 12:00 jsem byl české Palermo, teď mě máte rád, tak abych se bál, co bude za dvě hodiny."

Milan Chovanec (ČSSD)

„Ono by stačilo od hnutí ANO, bohužel tu není Andrej Babiš, protože to byl hlavní propagátor útoku na nezávislou policii a na ministerstvo vnitra. Vždyť by stačilo prosté konstatování: Sorry jako, spletl jsem se."

Reforma policie znovu štěpí koalici. „Kampaň ANO stála na pomluvách,“ vypálil Sobotka. „Palermo vyhrálo,“ oponuje Babiš

Jana Černochová (ODS) k Bohuslavu Chalupovi (ANO)

"Vždyť jste pro to (zprávu komise) hlasoval. Pro vás to musí být strašně těžké. Mně je jasné, že v hnutí ANO jste asi musel dostat strašnou čočku. Já jsem to tady viděla ze své lavice, když se dočetla ta zpráva, jak se na vás sletěl pan Pelikán.

Pavel Kováčik (KSČM)

„Já bych poprosil pana premiéra, aby zvážil odvolání pana ministra spravedlnosti z funkce."

SDÍLET
sinfin.digital