Černošský model z letáku Lidlu znovu na scéně. Jaká značka si ho v Česku vybrala do kampaně?

Model Alpha Dia, který na sociálních sítích vzbudil vášnivé debaty, když se objevil v letáku obchodního řetězce Lidl, je v Česku znovu vidět. Jak upozornil server Médiář, do kampaně ho zařadil prodejce čínských smartphonů Xiaomi.

Firma Lion Mobile, která v Česku prodává zmíněné smartphony, vsadila na popularitu černošského modela. Alpha Dia tak tentokrát bude propagovat čínskou značku mobilních telefonů.

Muslim, který odsuzuje terorismus. Kdo je černošský model z Lidlu?

„Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené,“ citoval Médiář jednatele firmy Lion Mobile Jiřího Opletala.

Podle jeho slov společnosti nezáleží na barvě kůže modelů, kteří v kampaních vystupují. „V Xiaomimobile jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené. I proto jsme nafotili tyhle fotky. Na barvě kůže, nebo původu nám prostě nezáleží,“ dodává.

„Byl jsem v šoku.“ Rozhovor s modelem, který v letáku Lidlu rozlítil Čechy

Černošský model Alpha Dia se v Česku uvedl začátkem ledna. Jeho fotografie v letáku s nabídkou pánské módy pobouřily některé lidi na sociálních sítích.

„V našich letácích věnujeme veškeré úsilí propagaci našeho zboží a jakoukoli rasovou manipulaci či upřednostňování naprosto odmítáme. Vzhledem ke skutečnosti, že Česká republika je součástí Evropy, ve které žijí lidé různých národností i různé barvy pleti, považujeme modelky a modely v našich reklamních letácích za naprosto v pořádku,“ hájil se tehdy Lidl.

Německá média znovu kritizují Česko. Aféru kolem černocha v Lidlu nechápou

Kauzy si všimly i německé deníky. Českou reakci tehdy nechápal žádný z nich. V rozhovorech pro média Dia prozradil, že spíše než v pracovním životě se s problémy potýká v tom osobním. „Ve vlaku na mě lidé v posledních letech stále častěji házejí nepříjemné pohledy nebo musím poslouchat hloupé komentáře,“ řekl.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital