Další překvapivý nápad českého miliardáře. Přesuňte důchodce do rodin dobrovolníků, vyzývá Barta

Michal Půr

30. 03. 2020 • 14:26

Miliardář Jan Barta z investiční skupiny Pale Fire Capital, který se před dvěma týdny postaral o rozruch seznamem razantních opatření, z nichž část nakonec přijala i vláda, přišel s dalším překvapivým návrhem. Ten by měl ochránit nejohroženější část populace, tedy lidi starší 65 let.

„Můj návrh spočívá v tom, že bychom důchodce přesunuli do dobrovolnických rodin, kde by se o ně starali. Ty by za to samozřejmě dostávaly zaplaceno,“ píše Barta na svém blogu. Reaguje tak na situaci, kdy se nákaza novým typem koronaviru rozšířila i do tuzemských zařízení pro seniory a někteří z penzistů již kvůli tomu zemřeli.

Miliardář navrhuje, aby si dobrovolnická rodina mohla vzít jednoho až čtyři důchodce, přičemž za každého z nich by dostala 10.000 korun měsíčně po dobu nejméně tří měsíců. Sám odhaduje, že se přihlásí nejméně 10.000 lidí, kteří by se takového projektu účastnili.

„Umístíme důchodce a dočasný pečovatel bude mít povinnost dodržovat nejpřísnější opatření,“ dodává Barta s tím, že ideálně by se tito lidé měli zásobovat za dveře nějakou dovážkovou službou.

 

SDÍLET