Den ve 30 vteřinách: Úniky ze spisů jsou rakovina, tvrdí Chovanec, 50 korun za máslo je normální

ČTK, adk

Ministr vnitra Milan Chovanec označil úniky z policejních spisů za rakovinu systému. Trestní řízení by podle něj měla být neveřejná. Předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha tvrdí, že cena 50 korun za čtvrt kilogramu másla je normální a lidé by si na ni měli zvyknout. Co důležitého se dnes děje v Česku a ve světě?

Chovanec: Úniky ze spisů policie jsou rakovina, trestní řízení by mělo být neveřejné

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) považuje úniky z policejních spisů do médií za velký problém. Podle něj některá média získávají hlubší vhled do různých kauz, což může poškodit obviněné osoby, protože se nakonec může ukázat, že jsou nevinné. Chovanec to řekl po výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí, která se únikem ze spisů zabývá. Ministr úniky označil za velkou bolest nebo rakovinu celého systému. Trestní řízení by podle něj mělo být neveřejné.

Srp členem rady ÚSTR zřejmě nebude. Senátní komisi vadí, že byl komunista

Zemědělci: 50 korun za máslo je normální. Zvykněte si na to, vzkazují lidem

Lidé by si podle předsedy Zemědělského svazu ČR Martina Pýchy měli zvykat na cenu másla 50 korun za čtvrt kilogramu. Tvrdí, že je to návrat k normálu poté, co v minulosti na mléku zemědělci prodělávali. Někteří obchodníci si už ale shání levnější máslo z jiných zemí. Současná cena je podle Pýchy daná hlavně růstem marže, kterou si určují mlékárny a prodejci.

Zemanova kampaň nekampaň pokračuje. Další kolo návštěv krajů začne už v září

Libye vystřelila na španělskou loď, která ve Středozemním moři pomáhá migrantům

Na loď španělské organizace Proactiva Open Arms (POA) zahájil v mezinárodních vodách výstražnou palbu hlídkový člun libyjské pobřežní stráže, napsal list Corriere della Sera. Loď Golfo Azzurro, která se podílí na pátracích a záchranných operacích v rámci migrační krize ve Středomoří, v pondělí nepustily do svých přístavů ani Itálie a Malta. Podle novin italská pobřežní stráž organizaci POA v neděli vyzvala, aby zachránila posádku malé lodě, jež se nacházela asi 185 kilometrů od libyjských břehů, tedy daleko od míst, kde obvykle probíhají pátrací a záchranné akce.

Zeman je ostudný a těží ze strachu, na tom utáhl Hitler nacistické Německo, říká spisovatel Šindelka

Nezaměstnanost v červenci stoupla na 4,1 %, kvůli absolventům i lidem ze školství

Nezaměstnanost v červenci po pětiměsíčním poklesu vzrostla na 4,1 procenta z červnových čtyř procent. Podle analytiků jde o tradiční výkyv způsobený příchodem absolventů škol na trh práce a ukončením úvazků ve školství. I přes růst nezaměstnanosti si práci hledalo nejméně lidí za července v posledních 20 letech. Nabídka volných míst se navíc stále rozšiřuje. Firmy shánějí zaměstnance těžko, někdy i řadu měsíců. Lákají je na nejrůznější výhody a předhánějí se ve výši mezd.

Češi na Korfu museli celou noc čekat na odlet. Stevard byl úplně opilý a zavřel se v kabině s pilotem

Krize ve Venezuele: Policie a armáda podle OSN porušují práva demonstrantů

Venezuelská vláda nese zodpovědnost za porušování lidských práv, kterého se dopouštějí bezpečnostní složky při potlačování demonstrací. Uvedla to v Ženevě mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Podle vyšetřovací zprávy úřadu nesou bezpečnostní složky vinu za nejméně 46 ze 124 úmrtí při protivládních protestech, které ve Venezuele trvají od dubna. Údaje vycházejí z více než 130 rozhovorů s lidmi z Venezuely, které se uskutečnily přes internet či s uprchlíky v Panamě. Ještě tento měsíc by měla být v Ženevě zveřejněna širší zpráva o vyšetřování.

Google vyhodil zaměstnance, který ženy označil za technologicky neschopné. Práci mu nabízí WikiLeaks

V okolí ohniska afrického moru na Zlínsku bude od zítřka platit zákaz vstupu

Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyhlásí kvůli obavám z šíření afrického moru prasat zákaz vstupu lidí do lesů a polí v oblasti ohniska nákazy na Zlínsku. Opatření má začít platit ve středu a potrvá minimálně do 29. srpna. Výjimku budou mít pouze lidé, kteří v zamořené oblasti žijí, myslivci, vybraní lesní hospodáři a zemědělci. Zákaz se týká oblasti o rozloze zhruba 50 kilometrů čtverečních vymezené už dříve osazenými elektrickými a pachovými ohradníky a katastry měst a obcí Lípa, Slušovice, Březová, Lukov, Fryšták a Zlín.

SDÍLET
sinfin.digital