Extrémní test EET. Jak si s ní poradit na Sněžce?

Na zavedení elektronické evidence tržeb od 1. března se chystá i poštovna na Sněžce, která je nejvýše položenou provozovnou v Česku. Prodává se tam hlavně drobné občerstvení a suvenýry. Majitelé odhadují náklady na zavedení systému na 50 tisíc korun. Víc je ale trápí otázka, co bude s vydanýnmi účtenkami a jak to bude s kvalitou připojení k síti.

„Snažíme se odpad na Sněžce co nejvíce redukovat, veškerý jej odvážíme zpět dolů. Od nikoho proto také na poštovnu například nebereme reklamní letáčky,“ řekla ČTK Daniela Blahová z poštovny.

Babiš obtížně shání osobnosti do voleb, podnikatelé odmítají kandidaturu kvůli lex Babiš

Účtenky podle ní budou jen zbytečným odpadem. Se zavedením EET majitelé provozovny nesouhlasí. Například loni 1. prosince, kdy systém dopadl na hospody, měli na Sněžce na znamení solidarity zavřeno.

Do malého prostoru prodejny na poštovně se dvěma výdejními okénky se budou muset podle Blahové natěsnat dva počítače, dva monitory a dvě tiskárny.

Šálu můžete odložit. Do března bude nad nulou a sem tam zaprší

Majitel poštovny Milan Blaha již dříve vyjádřil obavu z nedostatečné rychlosti internetu, kvůli kterému by se mohly tvořit u výdejních okének velké fronty. „Čím víc je na Sněžce turistů připojených na internet, tím je internet pomalejší. Na jednoho zákazníka v hlavní sezoně při návalu přitom mám jen 30 sekund,“ uvedl Blaha.

SDÍLET
sinfin.digital