Invalida vzbudil v pražském metru muže, ten ho obratem brutálně zbil. Poznáte útočníka na videu?

niž

Policisté v Praze pátrají po agresorovi, který na stanici metra Zličín v srpnu fyzicky napadl invalidu. Rozzlobilo ho, že ho muž o holích na konečné zastávce vzbudil, a tak na něj surově zaútočil.Invalidovi na zemi uštědřil několik kopanců, nakonec ho zastavili ostatní cestující.

Muž s francouzskými holemi si v srpnu při vystupování na konečné stanici metra Zličín všiml cestujícího, který spal ve vagonu. V dobrém úmyslu se ho proto snažil probudit, což se mu krutě vymstilo. Z cestujícího se totiž vyklubal agresor, který muži začal nadávat a vyhrožovat mu. To však nebylo všechno.

Topolánek chce rozbít blok Zeman-Babiš. Silný kandidát se spornou minulostí, shodují se experti

„Probuzený ho zasypal sprostými nadávkami i výhrůžkami, že ho zbije, když už ho vzbudil,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Muž, který je v plném invalidním důchodu, se začal bránit svými holemi, čímž agresora akorát více rozčílil a ten ho srazil na zem. Vystrašený invalida se poté snažil doplazit pod lavičku, ve snaze ukrýt se.

„Agresor, bez ohledu na zdravotní stav napadeného, v útoku pokračoval a ležícího muže začal kopat do zad a dokonce ho několika údery pěstí zasáhl do hlavy. Zuřivec by v útoku zřejmě nadále pokračoval, kdyby nezasáhli cestující,“ doplnil Rybanský. Agresor chtěl následně po invalidovi ještě náhradu za ztracenou čepici a dokonce si chtěl vzít jako odškodnění jednu z jeho holí. V tom mu však zabránil jiný cestující.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Policii se dosud nepodařilo útočníka vypátrat, a tak prosí veřejnost o pomoc. Pokud tedy muže na záběrech bezpečnostní kamery poznáte, neváhejte se obrátit na policii prostřednictvím linky 158. Agresorovi hrozí za výtržnictví a ublížení na zdraví tři roky vězení.

3764605:article:true:true:true

SDÍLET
sinfin.digital