Konec Kalouska? Předseda TOP 09 poprvé připustil, že by mohl odejít z vedení strany

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro Hospodářské noviny poprvé připustil, že by mohl odejít z vedení strany, kterou společně s Karlem Schwarzenbergem založil. 

O odchodu z vedení TOP 09 Kalousek mluvil v souvislosti s případným neúspěchem v parlamentních volbách, do kterých zbývá osm měsíců. Za svůj cíl v rozhovoru pro Hospodářské noviny vytyčil hranici 10 procent hlasů. Odchod z funkce by pak přišel, pokud by strana získala méně než pět procent, a nedostala se tak do Poslanecké sněmovny. O tom, kdo by byl jeho případný nástupce, Kalousek zatím spekulovat nechtěl.

Babiš proti všem: V televizi silnými výroky nešetřil. Koho posílal do vězení?

„Nefunguje to tak, že se rozhlédnu a řeknu, kdo bude můj nástupce. Znám hned několik lidí, kteří by to mohli převzít a možná je to i čeká. Sice nepochybuji o našem úspěchu ve volbách, nicméně pokud by se to nepodařilo, tak bych po volbách na sněmu už nekandidoval. Předal bych tu zodpovědnost a zvolen by byl někdo jiný," řekl Kalousek HN.

Volební sněm čeká TOP 09 na podzim. V čele strany je Kalousek od listopadu 2015, kdy nahradil Schwarzenberga. Od té doby se ale straně nedaří bodovat tak, jak by si přála. Bývalý ministr financí teď doufá, že se trend podaří obrátit. 

Gazdík pro INFO.CZ: Kvůli hádkám o jména společnou stranu neshodíme, premiérku Roithovou si umím představit

„Hovořme o úspěchu, o dostatečně silné povolební pozici, ať už v Poslanecké sněmovně, nebo ve vládě. Zcela jednoznačně je naším cílem dvouciferné číslo," zdůraznil Kalousek.

SDÍLET
sinfin.digital