Manifest Vladimíra Železného proti woke kultuře: „Ikonou Západu už dávno není Mona Lisa, ale vztekem zkřivený obličej zlostné Grety“

Někdejší politik a ředitel TV Nova Vladimír Železný se během úvodního dne oborové akce Retail Summit ostře vymezil vůči takzvané woke kultuře. „V ‚probudilém‘ západním světě se dnes běžní heterosexuální obyvatelé, namísto aby se věnovali svým životům, musejí neustále zabývat pocity a problémy ‚duhové‘ superminority, která i se všemi novými pohlavími, sexuálními orientacemi a odchylkami, představuje vždy jen kolem 4,5 procent populace,“ uvedl ve svém asi čtyřicetiminutovém projevu Železný. „Nekonečné ohledy na jejich city nás vedou k tomu, že opouštíme to, co tvořilo náš tradiční přirozený svět. Už dávno nejde o toleranci a vstřícnost, postupně, plíživě odevzdáváme i naše tradice, kulturu života, naše religiozní a mravní zásady, masakrujeme náš rodný jazyk,“ dodal někdejší televizní boss. 

Železný argumentoval nástupem takzvané woke kultury, v českém překladu probuzené či progresivistické kultury, který vnímá ve většině oblastí současného světa. „Tito ‚probudilí‘ vycházejí z toho, že v západním světě mají mít lidé coby základní postoj života pocit hluboké viny – máme se stydět za své přirozené pohlaví, za bílou pleť, za své názory. Máme ale také cítit vinu za křížové výpravy, za objevení Ameriky, za otrokářství, za lov mamutů,“ uvedl Železný.

„Dnešní generace bílých obyvatel západního světa je náhle odpovědná za celé dějiny lidstva,“ pokračoval Železný. „Nebývalý duchovní, civilizační a technický přínos západní bílé civilizace je popřen, pominut. Dějiny jsou obráceny naruby, co se nehodí, je vyškrtnuto. Jako za totality se z veřejných a univerzitních knihoven Západu vyřazují tisíce knih, které neodpovídají současné korektnosti,“ doplnil někdejší dlouholetý šéf televize Nova.

Amerika ustupuje z hodnot, které ji kdysi utvářely. Nahradily je peníze

Hned v úvodu přitom vyslal vzkaz všem, kteří by jej po těchto slovech zařadili do škatulky misogyna, rasisty či xenofoba. „Když jsem stál v čele největší české televize, do všech tří vrcholných ředitelských funkcí jsem jmenoval ženy. Ne proto, že jsou ženy, nebo že se to ‚má‘, ale proto, že byly nejlepší,“ vypočítával Železný. 

„Těm, kdo mě vnímají jako rasistu, bych rád připomenul, že jsem kdysi šokoval české diváky tím, že jsem vedle ‚efektní české blondýny‘ posadil před kameru moderátora černé pleti – a mimochodem, sedí vedle ní dodnes. A kdo by mě osočoval z homofobie, tomu připomenu, že jsem šokoval českou veřejnost tím, že jsem jako první v Evropě do úspěšného seznamovacího pořadu Rande vsunul pravidelně i seznamku homosexuálních párů,“ doplnil Železný na workshopu pořádaném agenturou Czech Promotion. 

sinfin.digital