Po spolupráci pravice už volá i Mach ze Svobodných. Má mu pomoci do Senátu

Odstupující lídr Strany svobodných občanů Petr Mach zvažuje kandidaturu do Senátu. Mach, jehož strana neuspěla ve volbách do Poslanecké sněmovny, to sdělil Právu. S žádostí o podporu chce oslovit i další pravicové strany. Podpořil také výzvy k jejich spolupráci.

Mach zdůraznil, že cítí potřebu spolupráce na pravé straně politického spektra. Senátní volby považuje za důležité, jelikož podle něj mohou vytvořit protiváhu vznikající vládě. Tu se momentálně snaží sestavit vítěz sněmovních voleb – hnutí ANO.

Hlídky v Německu mají chránit uprchlíky, potají je ale zneužívají k prostituci

„Na prvním místě bych chtěl oslovit ODS, pokud bude dohoda, tak i další strany. Může to být TOP 09, STAN nebo Realisté,“ konstatuje Mach s tím, že chce kandidovat v některém z pražských obvodů. Svobodní by mohli zase podpořit kandidáty ostatních stran v jiných obvodech.

„Spolupráci Svobodným jsme nabízeli již před parlamentními volbami, kdy ji nepřijali, jsme ale připraveni se bavit nejen s panem Machem. Pravicové hlasy je třeba spojovat,“ cituje Právo lídra ODS Petra Fialu.

Naopak místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová se k návrhu staví skepticky. Strana podle ní bude mít své vlastní kvalitní kandidáty. Mach v ní důvěru nebudí a jeho podporu označila za zoufalství.

Babiš už nebude o vládě jednat se Starosty ani TOP 09. „Chovají se k nám nepřátelsky,“ tvrdí

Svobodní ve víkendových sněmovních volbách získali 1,56 procenta hlasů. Do dolní komory tak nepronikli. Někdejší europoslanec Mach po neúspěchu oznámil, že na post předsedy strany rezignuje.

SDÍLET
sinfin.digital