Rekordní Anděl Páně 2. Pohádka překonala i Babovřesky, podívejte se proč

Iveta Mazáčová

05. 12. 2016 • 16:22

Babovřesky už nejsou českým filmem s největší návštěvností o premiérovém víkendu. Střídá je komediální pohádka Anděl Páně 2 od režiséra Jiřího Stracha. S 200 tisíci diváky na kontě navíc zdolala hned dva rekordy naráz.

Vánoční pohádka Anděl Páně 2 dokázala o prvním víkendu do kina přilákat rekordní počet diváků, když ji vidělo bezmála 200 tisíc lidí. Střídá tak komedii Zdeňka Trošky – Babovřesky, kterou o premiérovém víkendu navštívilo kolem 150 tisíc diváků. Nechává za sebou také pohádku Tři bratři, kterou si před rokem a půl nenechalo ujít 123 tisíc diváků.

Zároveň s českým rekordem pokořil Anděl Páně 2 i spoustu zahraničních filmů. Jako první český film se dostal mezi 10 nejnavštěvovanějších filmů v premiérovém víkendu. Zařadil se tak za velkofilmy jako Hobit: Šmakova dračí poušť nebo Fantastická zvířata a kde je najít a nechal za sebou například Pána prstenů: Návrat krále.

Před premiérou filmu vypsal Tipsport na návštěvnost sázky. Sázkaři, kteří tipovali, že v prvním týdnu bude mít pohádka návštěvnost větší než 150 a 170 tisíc, už si mohou mnout ruce.

SDÍLET