Šarapatka se chová velmi svérázně, pro jeho odvolání bych ale nehlasovala, říká Lipovská

Info.cz

08. 06. 2020 • 22:13

Volební výbor Poslanecké sněmovny bude v úterý projednávat návrh poslankyně hnutí ANO Barbory Kořanové na odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT. Podrobněji jsme rozebírali >>ZDE<<. Podle nově zvolené radní Hany Lipovské by měl Šarapatka v Radě ČT zůstat. 

Ačkoliv se za Šarapatkovo odvolání přimlouvá i Jana Bobošíková, od níž si chce Lipovská nechat radit, v této věci má odlišný názor. „Já samozřejmě jako občan nesouhlasím s tím, jakými slovy se pan kolega Šarapatka dotýkal otázky života a smrti ústavních činitelů, a je mi úplně jedno, jestli se jedná o ústavní činitele, nebo o zelináře na rohu ulice. Na druhou stranu se přiznám, že kdybych měla hlasovat já, byla bych proti odvolání pana kolegy,“ uvedla Lipovská v Interview Martina Kováře na Radiu Z. 

Podle Lipovské se sice Šarapatka chová „velmi svérázně“, jako obhájkyně plurality názorů má ale za to, že je správné, aby jeho hlas zazněl. „Vzhledem k tomu, že mu končí stejně mandát někdy v květnu, tak bych řekla, že samotné projednání budiž dostatečným postihem,“ míní ekonomka. 

„Proti mně samotné velmi vesele píše, mnohdy s jazykovou brilancí – mě to někdy baví číst ty jeho texty a výpady, proč ne – ale víte, já pro to odvolávání moc nejsem. Já sama za sebe nemám ráda, když se lidé odvolávají,“ říká Lipovská.

 Poslechněte si celé Interview Martina Kováře na Radiu Z >>>

SDÍLET